Сайт про медицину

Вузлова мастопатія: симптоми, лікування, ліки, діагностика

Мастопатія є досить поширеним захворюванням серед жінок. Майже у кожної третьої хворої, яка звертається до лікаря, діагностують одну з форм цієї хвороби. Виникнення мастопатії прямо пов'язане з різними гормональними порушеннями організму, або ж гінекологічними хворобами. Мастопатія проявляється в утворенні вузлів і кіст в молочній залозі, а також інтенсивним розростанням сполучної тканини.

Мастопатія може проявлятися у двох видах: дифузному і вузловому. При вузловій формі цієї хвороби спостерігається утворення великої кісти або вузлика в молочній залозі. Як вже говорилося, основною причиною мастопатії є порушення гормонального фону. Дуже часто в першій фазі менструального циклу організм жінки починає виділяти велику кількість гормону естрогену і одночасно меншу кількість прогестерону в другій фазі циклу. Гормональні збої можуть виникати і в результаті інших захворювань. Наприклад, гормональний дисбаланс спостерігається у жінок з порушеннями центральної нервової системи, при постійних стресах, захворюваннях ендокринної системи, а також при гінекологічних проблемах. У деяких випадках мастопатія може бути результатом аборту.

Симптоми вузлової мастопатії

1. Наявність вузлів або ущільнень в області грудей. У більшості випадків такі утворення можна знайти самостійно.
2. Хворобливі відчуття, які можуть бути постійними або ж проявлятися в певні фази менструального циклу. В основному якийсь дискомфорт жінка відчуває безпосередньо перед початком місячних – груди збільшується, набухають, стають дуже чутливими, болючими. Біль може відчуватися як в місці вузла, так і віддавати в руку або лопатку. Після закінчення місячних болі зменшуються або зникають.
3. Спостерігаються також і виділення з сосків. Вони можуть бути прозорими, жовтуватими або кров'яними. Рідина може виділяться у великих кількостях, або ж у вигляді декількох крапель при сильному стисненні. Особливо небезпечними вважаються виділення з кров'ю, так як можуть сигналізувати про появу злоякісної пухлини.

Іноді трапляється й так, що мастопатія не супроводжується жодними з перерахованих вище симптомів і виявити її можна тільки випадково.

Діагностика вузлової мастопатії

Вузлова мастопатія і рак молочної залози мають практично однакові симптоми. Тому при перших же проявах хвороби потрібно пройти ретельне обстеження. Хворій жінці призначають мамографію, дослідження проток залози, УЗД, а також біопсію. Необхідними є і лабораторні дослідження крові, які покажуть гормональний стан організму.

Всі необхідні дослідження рекомендується проводити на другому тижні менструального циклу. Саме в цей період зменшується набряк тканин залози, що робить всі процедури набагато легше і якісніше.

Лікування вузлової мастопатії

Використовуються методи консервативного лікування. Основною метою лікування є нормалізація гормонального фону і лікування першопричини захворювання. Тому для початку проводиться лікування запальних процесів, гінекологічних та ендокринних захворювань, які викликають появу мастопатії. З метою нормалізації рівня гормонів жінкам призначають гормональні препарати, які містять прогестерон або тестостерон. Для того, щоб зупинити подальше розростання сполучної тканини використовують препарати йоду. Іноді, якщо традиційне лікування не допомагає, кісту вирізають під час операції.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2