Сайт про медицину

Стоматологічне здоров'я і цукровий діабет

Цукровий діабет - це ендокринне захворювання, що характеризується хронічним підвищенням рівня цукру в крові внаслідок абсолютного або відносного дефіциту інсуліну. Це поширене захворювання серед людства. Перші ознаки і симптоми цукрового діабету можуть виникнути в ротовій порожнині, тому звертайте особливу увагу в змінах порожнини рота, це може також сприяти ранній діагностиці і лікуванню діабету.
Хворий на цукровий діабет знаходиться в групі ризику по захворюваннях ротової порожнини, тому він повинен звертати увагу на будь-які несприятливі зміни в роті і своєчасно звертатися за стоматологічною консультацією.

23При візиті до стоматолога:

Обов'язково інформуйте його про те, що у вас діабет, і в який він стадії.
Розкажіть, які препарати ви приймаєте. Це дозволить уникнути лікарської несумісності.
При виникненні пошкоджень при носінні ортодонтических і ортопедичних апаратів, потрібно негайно повідомляти про це стоматолога.
Найбільш поширені захворювання порожнини рота, що впливають на людей з діабетом:
♦ гінгівіт (запалення ясен)
♦ трофічні розлади (ерозії, виразки)
♦ кандидоз порожнини рота (грибковий стоматит і грибкова заєда (тріщини в кутах рота)
♦ порушення смаку
♦ ксеростомія (сухість, печіння в порожнині рота - низький рівень слини).

Цукровий діабет тягне за собою порушення мінерального обміну в організмі, що відбивається і на стані зубів. Зменшення кількості слини (сухість у роті) призводить до порушення процесів ремінералізації зубної емалі, вона стає нестійкою. Кислота, що виділяється бактеріями, бурхливо розмножуються в рясному зубному нальоті, легко проникає в емаль зубів і руйнує її. Розвивається карієс.
Слина не тільки бере участь в процесах ремінералізації, але і грає величезну роль в підтримці нормального балансу мікроорганізмів порожнини рота. Лізоцим слини ефективно пригнічує хвороботворні бактерії. Зменшення кількості слини веде до бурхливого зростання патогенної мікрофлори. А це в поєднанні з порушенням місцевого імунітету і погіршенням крово¬снабженія м'яких тканин призводить до запалення ясен - гінгівіту.

Прояви катарального гінгівіту - гіперемія, набряк, колбообразное «здуття» ясенних сосочків - при цукровому діабеті зустрічається в 10- 40% випадків. Запалення ясен більш поширене і більш серйозно у людей з погано контрольованим діабетом. Адже вони, як правило, мають більш низьку опірність організму інфекціям і погане загоєння в порожнині рота.
При відсутності адекватного догляду запалення може перейти на всі навколишні зуб тканини: розвивається більш важке ускладнення - пародонтит.
Тяжкість запальних змін слизової оболонки порожнини рота знаходиться в прямій залежності від тяжкості перебігу цукрового діабету, давності його розвитку та віку хворого. Частота пародонтиту у хворих на діабет коливається від 52 до 90%.
Неостановленное запалення і триваючі порушення метаболізму тканин пародонту призводять до атрофії зв'язкового апарату зубів і кісткової тканини щелеп, навколишнього зуби. Шийки зубів оголюються, зуби стають рухливими і в результаті випадають.

Пародонтит симптоми:

♦ почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен
♦ постійні виділення (гній) з ясен
♦ відділення ясен від зубів
♦ неприємний смак або запах з рота
♦ рухливість зубів - це може змінити ваш прикус
♦ простору між зубами.

У хворих на цукровий діабет можуть бути декубітальних і трофічні виразки слизової оболонки виникають при періодичній травматизації слизової оболонки порожнини рота (наприклад гострим краєм пломби або протеза) Характерно тривале загоєння. Відзначається поява пролежнів від зубних протезів, які раніше не травмували слизову порожнини рота.

Кандидоз порожнини рота

kandidoz rtaКандидоз порожнини рота – це грибкова інфекція. Захворювання обумовлене надмірно швидким ростом дріжджів Кандида альбіканс (Candida Albicans). Деякі умови, викликані діабетом, такі як високий вміст глюкози в слині, слабка стійкість до інфекції і сухість у роті (низький рівень слини), можуть сприяти кандидозу порожнини рота (молочниця).

Характерні грибкові ураження слизової: гострий псевдомембранозний кандидоз, гострий і хронічний атрофічний кандидоз, кандидозний глосит, що характеризується застійної гіперемією, щільним сірувато-білим нальотом на поверхні язика, атрофією ниткоподібних сосочків.
Погане загоєння пошкоджених тканин ротової порожнини. При цукровому діабеті процес загоєння ран проходить повільніше. А якщо ж хворий на діабет курить, то загоєння йде ще важче і ймовірність розвитку кандидозу і періодонтиту підвищується приблизно в 20 разів.

kandidoz

Якщо у вас є діабет, для запобігання проблем з зубами і яснами, ви повинні:
♦ Дотримуватися рекомендацій лікаря щодо харчування та ліків, щоб зберегти рівень глюкози в крові максимально ближче до норми, як це можливо.
♦ Ретельно чистити зуби і ясна два рази в день зубною пастою, яка містить фтор.
♦ Використовувати зубну нитку або міжзубні очищувачі кожен день, для чищення між зубами.
♦ Регулярно відвідувати стоматолога для консультації щодо правильного догляду на дому, раннього виявлення та лікування захворювань порожнини рота, щоб зберегти зуби і ясна здоровими.
♦ Уникати сухості в роті - пити багато води і жувати жувальну гумку без цукру, щоб стимулювати вироблення слини.

Больше из этой категории: Лікування стоматиту в домашніх умовах »

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2