Трахеїт у дітей: лікування, симптоми, ознаки трахеїту у дітей
Нерідко після перенесеної вірусної інфекції дитини починає турбувати сухий кашель, що посилюється ночами, так проявляє себе трахеїт у дітей.
Що ж таке трахеїт?
Трахеїт вражає дихальні органи, викликає запальні процеси в слизовій оболонці трахеї, яка служить здійсненню дихання між гортанню і бронхами. Жодна вікова група не захищена від появи даного захворювання, але саме діти зі слабкою дихальною системою частіше за інших піддаються атаці вірусних інфекцій.
Причому трахеїт може супроводжувати інші вірусні захворювання, а також може виступати як самостійна хвороба.
Звичайно, якщо з'являються симптоми захворювання, батьки в першу чергу повинні проконсультуватися з педіатром, адже саме він визначає ступінь ризику для дитини, і призначає лікування. Однак якщо знати основні симптоми, батьки самі можуть виявити трахеїт у дитини. Першим і основним ознакою захворювання є гавкаючий кашель. Він посилюється рано вранці і після того, як у дитини збилося дихання внаслідок фізичного навантаження.Нерідко напади кашлю посилюються і у вечірні години, а під час дихання дитини чути хрипи. Крім кашлю трахеїт може викликати біль у грудях, що підсилюється при нападах кашлю, підвищення температури тіла, осиплість голосу і хрипоту.
Хвороба активно виражається вже в перші дні, і якщо вчасно вжити заходів, то вже через 3-4 дні стан хворого помітно поліпшується: з тривожних симптомів залишається тільки кашель, йде біль, починається відділення мокротиння. Але не варто забувати, що запущений трахеїт нерідко переходить в хронічну стадію.
Як лікувати трахеїт у дитини?
Як уже зазначалося вище, перш ніж приступати до лікування дитини, необхідна консультація лікаря, оскільки не всі засоби, ефективні для дорослих, підходять за своїми властивостями для лікування дітей. Наприклад, антибіотики для лікування трахеїту призначаються вкрай рідко, тільки у випадках відокремлення гнійної мокроти. Перед батьками і лікарем стоїть завдання підвищити витривалість імунітету дитини, заповнити запас вітамінів.
Для усунення нападів кашлю застосовують такі засоби: трав'яні відвари, сиропи, різні інгаляції, регулярне тепле пиття. Звичайно, якщо вік дитини не дозволяє проводити полоскання, варто обмежитися прийомом трав'яного чаю. Для підвищення витривалості організму, дитині призначається прийом вітамінів A і C, чай зі збором малини, липи і калини, тепле молоко з медом.
З першого дня захворювання двічі на добу слід розтирати груди дитини зігріваючими препаратами, одне з розтирань краще проводити на ніч. Для обволакивания слизової трахеї застосовують противірусні препарати у вигляді аерозолю.
З третього дня захворювання рекомендується призначення інгаляцій, які зарекомендували себе як ефективний засіб боротьби з трахеїтом. Інгаляції в класичному вигляді призначаються дітям від 2-х років, якщо дитина менше, то можна тримати його на руках в той час, як у приміщенні кип'ятиться лікувальний відвар. Двері при цьому повинна бути закрита, тривалість процедури становить приблизно 10 хвилин.
Отже, кілька рецептів приготування відварів для інгаляцій при трахеїті:
Медова інгаляція, вважається дуже ефективною в лікуванні трахеїту. Для приготування необхідно змішати 10 грам меду з 1 десертною ложкою хлориду кальцію. Отримана суміш нагрівається на водяній бані, і протягом 7 хвилин дитина дихає випарами.
На п'ять склянок води, і така ж кількість йоду береться по 2 столових ложки шавлії і евкаліпта. Час інгаляції також варіюється в межах 5-7 хвилин.
Досить простий спосіб приготування інгаляції - в чашку з гарячою водою додається кілька крапель олії чайного дерева, необхідно дихати виходить від чашки парою.
Також для лікування трахеїту використовують гірчичні ножні ванни, зігріваючі компреси. Не варто забувати, що хворому протипоказано дихати сухим і холодним повітрям, тому необхідно проводити провітрювання, зволоження повітря в приміщенні і прибирання. Якщо дотримуватися всі рекомендовані заходи, одужання дитини не змусить себе довго чекати!