FAMILY DOCTOR

17 Дек

Алергія на шкірі у дітей. Діатез. Екзема. Дерматит

алергія у дітейАлергія на шкірі у дітей. Діатез. Екзема. Дерматит

Запалення шкіри алергічної етіології – це одна з найпоширеніших дитячих патологій. Мабуть, не знайдеться у всьому світі батьків, яким жодного разу не довелося б зіткнутися з тими чи іншими проявами алергії на шкірі свого малюка.

Дерматити алергічної природи у дітей виникають на тлі підвищеної чутливості організму до тих чи інших алергенів. Як тільки подразники потрапляють в організм, плазмоцити починають посилено продукувати імуноглобуліни E. Впливаючи на алергени, антитіла, одночасно, вражають так звані гладкі клітини, що містять в собі гістамін, речовина, що відповідає за розвиток запальної симптоматики. В результаті поразки цих клітин гістамін виривається назовні і провокує появу сверблячки, набряків, висипу і інших ознак алергії на шкірі у дітей.

Факторами, що сприяють розвитку дерматитів алергічної природи, є:

1. спадковість;
2. забруднення навколишнього середовища;
3. передчасне введення прикорму;
4. неправильне харчування малюка;
5. недотримання спеціальної дієти матір’ю під час виношування плоду або в період грудного годування;
6. прямий контакт шкіри з алергенами;
7. дію на шкіру дитини різних фізичних факторів: певної частини сонячного спектра, занадто високою або, навпаки, низької температури повітря та інших.

Алергію на шкірі у дітей називають діатез. Лікарі розділяють розвиток хвороби на три стадії. До першої відносять ексудативно-катаральний діатез, який проявляється у вигляді почервоніння щічок і попи, ці плями можуть лущитися. Таке алергічне прояв, у фахівців вважається як перші дзвіночки алергії у дитини.

Алергія на шкірі у дітей екзема – це друга стадія розвитку алергії у малюка. При цьому виявляється вже у вигляді бульбашок, вузликів і сильних вогнищ почервоніння. Пухирці, після залишають кірки, які викликають сильний свербіж. Хвороба проявляється в залежності від навантаження організму ліками і продуктів, які дитина їсть в цей період часу.

Сама остання стадія атопічний дерматит. При такій формі захворювання свербіж буває не припиняє, в основному у вечірній і нічний час. Улюблені місця ураження згини ліктьові і колінні. У підлітковому віці уражається шия та обличчя.

Що б правильно підібрати засіб для лікування того чи іншого прояви алергії необхідна консультація фахівців, так як для кожного випадку підходять тільки свої лікарські препарати. (реклама – складская тележка)

Перш ніж виписати рецепт, лікарю необхідно дізнатися все і про дитину, але так само і про те, як протікала вагітність, які хвороби були у родичів, які природні та екологічні умови оточують житлове приміщення. Лікування призначається як зовнішній, що б зняти неприємні відчуття і роздратування у малюка, так і внутрішнє, що б знизити аллергенную реакцію. Досить часто таку алергію лікують саме гомеопатичними засобами, а не хімічними.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2016 FAMILY DOCTOR |