Алергія на обличчі у дитини, що робити?
Практичено кожні батьки, так чи інакше, стикалися з алергією у своєї дитини, особливо на обличчі. Проблема алергії є актуальною навіть у наш сучасний час, коли є досягнення в медицині, а лікування багатьох захворювань вийшло на новий рівень. Але, не дивлячись на всі досягнення, число випадків виникнення алергії з кожним роком стає все більше і багато хто називає її хворобою XXI століття. Алергія в будь-якому її прояві є відповідною реакцією організму, зокрема імунної системи, на будь-які повторні прояви будь-яких подразників (алергенів). У разі потрапляння алергенів в організм або на шкіру малюка, імунна система запускає захисні процеси, тому на шкірі і з’являється прояв цієї роботи.
У дітей прояви алергії виступають найчастіше на обличчі: на щоках, підборідді, носі або навіть лобі, особливо у віці до 5 років. Будь-які прояви алергії на обличчі обов’язково потрібно лікувати, інакше вона може призвести до розвитку таких ускладнень, як набряк Квінке або дерматит.
Також багато вчених прийшли до думки, що алергія передається у спадок. Якщо один з батьків мав схильність до алергії на один з видів алергенів, то і у дитини організм також буде боротися з цим подразником.
Алергія на обличчі у дитини: причини
Причини, що викликають алергію, різні: від звичайної пилу або пилку рослин, продуктів харчування або медикаментів, вовни тварин або укусів комах, хімічних препаратів або навіть зміни пір року. Виникнення алегрії найчастіше трапляється через ослаблення імунітету дитини або в момент введення нового продукту в раціон. Тому найбільш частими причинами виникнення алергії на обличчі у дитини є саме продукти харчування. Тут досить непереносимості будь-якого компонента і відразу може виступити висип на обличчі.
Симптоми алергії, що з’являються на обличчі у дитини:
1. висипання на обличчі, які проявляються у вигляді почервоніння, висипки або лущення шкіри обличчя;
2. набряк носа;
3. різь в очах;
4. часте чхання;
5. нежить;
6. свистяче дихання.
Всі перераховані вище симптоми найчастіше проявляються через 30 хвилин після контакту з алергеном. На обличчі відразу ж виникне почервоніння, але самопочуття дитини може і не змінюватися.
Алергія на обличчі у дитини: лікування
У разі якщо на обличчі у дитини виникли симптоми алергії, варто відразу ж звернутися до лікаря, тому як якщо запустити захворювання, то висип поширитися по всьому тілу і буде доставляти малюкові багато неприємних моментів. Початкове завдання лікуючого лікаря визначити алерген, який і викликав появу алергії. Для цього батькам необхідно ретельно проаналізувати денний режим своєї дитини і визначити, на який з видів подразників виникла алергічна реакція.
І основні подальші лікуючі заходи повинні бути здійснені тільки після ізолювання даних подразників. Це є головним правилом, оскільки повторне взаємодія імунної системи малюка з цим подразником, призведе до більш тяжких наслідків, ніж первинний контакт.
Все подальше лікування має бути комплексним, включаючи в себе не тільки зняття симптомів. Спочатку лікарем призначається спеціальна дієта, яка розробляється для кожної дитини індивідуально.
Далі лікування алергії на обличчі повинно проводитись за наступними напрямками:
1. Зовнішнє напрямок. Для лікування зовнішнього прояву симптомів лікарями призначаються препарати, що сприяють зняттю алергічних проявів, а також препарати, що допомагають доглядати за шкірою обличчя. Ці крему або мазі допомагають пом’якшити шкіру на обличчі малюка, усунувши неприємні симптоми, такі як лущення або свербіж. Лікувальні препарати – в даному випадку різні лікувальні мазі, направлено діють на почервоніння і висипання, але вони не усувають самої причини алергії, а тільки усувають симптоматику.
2. Внутрішнє напрямок. Для усунення самих причин алергії, необхідно застосовувати внутрішнє лікування. Для цього призначаються протиалергічні засоби, які застосовуються строго за призначенням лікаря і дозування залежить від віку дитини. Ці препарати призначаються симптоматично.
Але крім призначення антигістамінних препаратів, важливо застосовувати засоби для підтримки або лікування супутніх захворювань, найчастіше захворювань шлунково-кишкового тракту. У разі нехтування в лікуванні цих супутніх захворювань, можлива поява рецидиву або навіть ускладнення алергічних проявів.
3. Дії по усуненню наслідків. Перевага тут віддається дитячим кремам для особи, які пом’якшують шкіру і розгладжують шорсткості.
Важливо приділяти увагу та особистої гігієни малюка. Для цього важливо здійснювати щодня по кілька разів умивання обличчя. Це допоможе зняти свербіж запаленої шкіри і не дозволить подальшому розвитку алергічних проявів на обличчі.
При правильно підібраному напрямку лікування алергія на обличчі не перейде в хронічну форму або не приведе до ускладнень.
Важливо пам’ятати, що ніжна і чутлива шкіра маленьких дітей потребує ретельної уваги батьків та особливого догляду. Для цього батькам потрібно не забувати про гігієну своєї дитини, застосовувати спеціальні креми для зволоження шкіри малюка і при виникненні найменших запалень на шкірі почати правильне і своєчасне лікування. Тому як навіть самий маленький прищик або невелике почервоніння сигналізує про збої в роботі організму малюка. А це вже сигнал для лікування, щоб згодом не довелося зіткнутися з більш небезпечними і складними захворюваннями.
Не потрібно забувати про те, що обличчя вашого маленького чоловічка – це відображення всіх процесів, що відбуваються в його організмі. Тому дуже важливо правильно розшифровувати ці сигнали, своєчасно звертатися до лікаря і слідувати свеем приписами фахівців.