Симптоми і лікування анемії
Анемія – досить поширене захворювання, яке в народі часто називають недокрів'ям. Пов'язана ця хвороба зі зниженням рівня гемоглобіну в крові людини, яке на пряму залежить від кількості еритроцитів, або червоних формених тілець. Виділяють два види недокрів'я: при першому в крові зменшується кількість кров'яних клітин, а при другому збільшується обсяг рідкого компонента крові і концентрація еритроцитів відповідно знижується.
Анемія може виникнути як у маленьких дітей, так і у дорослих чоловіків і жінок. Причин появи цього захворювання багато, але найбільш часто воно є наслідком іншої хвороби. Наприклад, анемія може розвиватися у дитини в період активного розвитку. Дуже часто анемією страждають вагітні жінки і матері-годувальниці.Недокрів'я також виникає при неправильному харчуванні, коли організм не отримує необхідної кількості поживних речовин. Хвороба часто спостерігається у людей в післяопераційний період або при втраті великої кількості крові. Є також і ряд хвороб, які призводять до розвитку цього захворювання. Слід відзначити також і те, що дефіцит гемоглобіну розвивається навіть у плода ще в утробі матері, якщо кров дитини і матері не сумісні між собою.
Причини анемії
Є також і ряд фізіологічних причин появи цього захворювання. Наприклад, недокрів'я дуже часто розвивається у людей, які приймають такі медичні препарати, як аспірин або ж ліки з вмістом ібупрофену. Саме такі препарати можуть викликати шлунково-кишкову кровотечу, яка призводить до анемії.
Причиною анемії буває також недостатність фолієвої кислоти і вітаміну В12. Оскільки основним компонентом гемоглобіну є двовалентне залізо, то при недостатньому надходженні його в організм хвороба теж може почати розвиватися.
Симптоми анемії
Головною фізіологічною функцією еритроцитів є перенесення кисню від легенів до всіх інших органів і тканин організму. Молекула кисню зв'язується з гемоглобіном червоних формених тілець. Тому головним симптомом анемії є брак кисню. У хворого спостерігається задишка, прискорене серцебиття, слабкість, запаморочення, сонливість, шум у вухах, часті головні болі. Хворі анемією відразу ж виділяються з натовпу блідою шкірою.
Якщо ж причиною анемії є брак заліза в організмі, то виявляється також і ряд інших симптомів. Хворий постійно страждає на застуди. При такій формі анемії люди часто скаржаться на постійну сухість у роті. Що ж до зовнішніх прикмет, то значно погіршується стан волосся і нігтів - вони стають тонкими, сухими і ламкими.
Лікування анемії
Для лікування анемії використовують різні медичні препарати. Але основою лікування є правильна дієта. Хвора на недокрів'я людина повинна обов'язково включити в свій раціон продукти з високим вмістом заліза і білка. До таких продуктів належить м'ясо, особливо корисною є яловичина. Слід також збільшити кількість молока і різних молочних продуктів, таких як сир і вершки. Позитивно позначаться на процесі лікування також фрукти і овочі. Найбільша кількість заліза міститься в яблуках, кабачках, гарбузі, картоплі і капусті. Можна також включити в раціон апельсини, суницю, агрус, вишню. Корисною буде також і пшоняна каша.
Є й досить простий рецепт з морквини. Щодня потрібно споживати приблизно 100 грам натертої моркви змішаної зі сметаною або ж маслом.
Не варто чекати миттєвих результатів, оскільки лікування анемії є досить тривалим процесом. Тому слід дотримуватися дієти протягом багатьох місяців.