Сайт про медицину

Анемія у дітей

Анемією називають захворювання, при якому в нормальному обсязі крові спостерігається знижений вміст червоних формених тілець, або еритроцитів, і відповідно низький рівень гемоглобіну. Більш відомою назвою цієї хвороби є недокрів'я. Оскільки саме еритроцити відповідають за транспорт кисню від легенів до всіх інших органів і тканин, то при анемії у хворих спостерігається киснева недостатність.

Форм анемії виділяють дуже багато. У дітей недокрів'я розвивається при неправильному харчуванні, коли організму не вистачає поживних речовин. Це захворювання також спостерігається при різних порушеннях обміну речовин.
Розвиток хвороби можливий також і в тому випадку, якщо в раціоні дітей відсутні продукти, що містять білки, залізо та фолієву кислоту. Постійне збільшення числа хворих дітей спостерігається також у місцях з несприятливим екологічним середовищем.

Anemia childrenДуже часто захворювання діагностують у дітей, які перенесли сильну кровотечу. Анемія спостерігається також при ламкості судин, виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, виразковий коліт. Недокрів'я розвивається також при різних внутрішніх кровотечах. Педіатри рекомендують ретельно стежити за маленькою дитиною, тому що в більшості випадків причиною таких кровотеч є заковтування маленьких предметів або ж частин іграшок. Хвороба може розвиватися також і при гельмінтозах.

Головною причиною розвитку анемії у дитини є недостатність заліза. Справа в тому, що дитячий організм погано засвоює іони заліза, так, що недокрів'я може розвиватися навіть при правильному і збалансованому харчуванні. Є також і безліч поширених серед дітей захворювань, таких як, наприклад, дисбактеріоз, які уповільнюють і погіршують процеси всмоктування поживних речовин у кишечнику дитини.

Дуже часто спостерігаються випадки анемії при гострих інфекційних захворюваннях. Такі процеси в першу чергу носять захисний характер. Справа в тому, що більшість мікроорганізмів для процесів життєдіяльності використовують саме іони заліза. Тому в процесі хвороби під дією імунної системи основна кількість цього елемента ховається в білкових з'єднання. Таким чином, знижується загальний рівень гемоглобіну в крові. Після повного одужання іони заліза звільняються і знову потрапляють в процеси синтезу.

Але бувають і випадки, коли дитина хворіє досить тривалий час. У такому випадку залізо не може звільнитися. Для таких дітей анемія постає нормальним явищем. Таким чином іноді постійна наявність цієї хвороби може сигналізувати про те, що у дитини якесь хронічне захворювання.

Хвора анемією дитина млява, неактивна, швидко стомлюється. З часом шкіра стає дуже блідою. Так як організм не отримує потрібну кількість кисню, то відповідно погіршується загальний стан здоров'я, знижується імунітет, спостерігаються часті хвороби. У роботі серця теж можна помітити збої, так як тепер воно має ганяти кров по судинах з більшою швидкістю.
Такий діагноз може поставити тільки лікар, ретельно вивчивши результати лабораторних аналізів крові.
Основою лікування хворої дитини ставати організація правильного та повноцінного харчування. Якщо ж ступінь анемії середня або тяжка, то в більшості випадків проводять терапію за допомогою залізовмісних ліків. Але для того, щоб лікування пройшло успішно, потрібно для початку усунути першопричину захворювання, будь-то гельмінтоз, внутрішня кровотеча, різного роду інфекція.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2