Сайт про медицину

Артрит у дітей. Ознаки захворювання на артрит

Складно уявити собі, що така хвороба як артрит здатна вражати здоров'я маленьких дітей, але, на жаль, це так. Як правило, діагностувати захворювання у дітей можна у віці від року до чотирьох, раніше це зробити досить складно. В цілому ж захворюванню можуть піддаватися діти будь-яких вікових категорій (немовлята, підлітки).

Розпізнати хворобу у дитини до року дуже складно. Можливі симптоми маскуються під фізіологічні процеси, що протікають в організмі дитини: кульгавість і небажання ходити сприймаються як складності з розвитком ходьби, які (на думку батьків) пройдуть самі через місяць-півтора; больові відчуття у дитини виражаються як невдоволення, капризи, що для дитячого віку не є чимось неприродним.
Сучасна медицина виділяє три види артриту, які зустрічаються саме у дітей. Розглянемо їх детальніше.

Ревматоїдний артрит у дітей

Ревматоїдний артрит у дітей є захворюванням невідомої медицині етіології. Воно характеризується прогресивним перебігом хронічної форми ураження суглобів. Однак поняття ревматоїдного артриту за визначенням не зовсім підходить до дітей та підлітків, ревматоїдний артрит підлітків прийнято називати ювенільний (від латинського juvenilis - юнацький). Тому логічніше буде розглядати обидва види захворювання, як єдине ціле.

Ювенільний ревматоїдний артрит у дітей

Під ювенільний ревматоїдний артрит розуміють ревматичне захворювання суглобів у дітей. Діагностування захворювання відбувається при наявності у дитини хоча б двох симптомів з п'яти можливих, тривалість яких від трьох місяців і більше.
Ознаки захворювання.

Розрізняють п'ять основних ознак ювенільного ревматоїдного артриту, які зустрічаються серед пацієнтів дитячого віку.
1. Поява ознак симетричного поліартриту, що супроводжується ураженням кінцівок.
2. Розвиток «ревматоїдної кисті». Це означає, що в процес розвитку хвороби втягуються дрібні суглоби, розташовані на кистях, і як наслідок деформуються.
3. Наявність деструктивного артриту у дитини.
4. Виникнення ревматоїдних вузликів в області уражених суглобів.
5. Позитивність по РФ.

У середньому початок захворювання припадає на трирічний вік дитини, найчастіше ювенільний ревматоїдний артрит розвивається у дівчаток. Причинами, внаслідок яких розвивається захворювання, є змішані вірусно-бактерійні інфекції, що вражають органи, суглоби і сухожилля, травми суглобів, загальне переохолодження організму дитини або окремо кінцівок. У ряді випадків причиною розвитку артритів є профілактичні щеплення (проти кору, краснухи та паротиту), поставлені неякісною вакциною, або відразу ж після перенесених гострих респіраторних вірусних інфекцій та бактеріальних захворювань.

Реактивний артрит у дітей

Реактивним артритом називають ураження суглобів запального характеру, яке отримало розвиток внаслідок таких факторів, як різні інфекційні захворювання. Як правило, збудником реактивних артритів є ентеробактерій (бактеріальна інфекція), хоча медицині відомі випадки, коли причиною розвитку захворювання були паразитарні хвороби.

Симптоми артриту у дітей

Клініка реактивного артриту представлена наступними ознаками:
1. Ураження захворюванням суглобів і сухожиль, розвивається внаслідок перенесених інфекційних захворювань, як ускладнення. Відбувається припухание тканин, суглобів, виникають тупі періодичні болі при ходьбі, при зміні положення зі стану лежачи або сидячи, при незначних навантаженнях на суглоб.
2. Проявляється ураження слизових оболонок різних груп органів. У цьому випадку виникають захворювання слизових оболонок, такі як кон'юнктивіт, уретрит, стоматит та інше.
3. Ураження шкірних покривів і нігтів
4. Запалення і збільшення лімфатичних вузлів, захворювання серця, легенів і нирок.
Лікування артритів у дітей носить симптоматичний характер, і спрямоване воно на зменшення больових відчуттів і зняття запалення в уражених суглобах.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2