Сайт про медицину

Артрит колінного суглоба: симптоми та лікування

Артрит колінного суглоба – це гостре або хронічне запальне ураження одного або обох колінних суглобів. В даний час медики виділяють три основних типи цієї недуги:
Остеоартрит – широко поширене, дегенеративне, повільно прогресуюче захворювання, що характеризується поступовим виснаженням суглобового хряща;

Ревматоїдний артрит – це запальний процес, що призвів за собою руйнування хряща колінного суглоба;
Посттравматичний артрит – суставное захворювання, що розвивається при пошкодженні зв'язок, розриві суглобового меніска, а також у результаті інших травм коліна.

Артрити колінного суглоба відрізняються від інших видів артритів тим, що хвороба прогресує хоч і повільно, але невблаганно. Зовнішні прояви захворювання можуть бути практично непомітними для оточуючих, але при цьому даний вид патології тягне за собою колосальний дискомфорт: обмеженість рухової активності, гострі сильні болі в колінному суглобі, зниження працездатності і навіть інвалідність – ось далеко не весь перелік тих неприємностей, які викликає дане захворювання.

Найчастіше хворі воліють не знати про своє захворювання або відкладати візит до лікаря в надії, що дискомфортні відчуття в колінах викликані будь-якими іншими факторами, але тільки не розвиваються артритом. Саме тому знати ознаки (або симптоми) розвитку підступної недуги дуже важливо, щоб мати можливість почати лікування на ранніх стадіях захворювання, оскільки рання діагностика та своєчасне лікування – запорука здорових суглобів.

Симптоми артриту колінного суглоба

artritВ основному, характер виниклих симптомом безпосередньо пов'язаний з причиною розвитку артриту колінного суглоба (інфекція, травма, регулярні переохолодження надмірні фізичні навантаження на коліна і інші). Але існує ряд специфічних симптомів, характерних для будь–якого типу артриту, викликаного різними причинами.

Болі в області колінних суглобів. Характер болю абсолютно не однозначний, вони можуть бути помірними при початкових формах захворювання і значно посилюватися після фізичних вправ. Також болі стають сильними і гострими після тривалого спокою, при підйомі з сидячого положення, при швидкій ходьбі. При прогресуванні артриту болю можуть набувати постійний характер.

Припухлість суглобів. Як правило, різного роду припухлості свідчать про запальний процес, що протікає в області суглоба. Не слід плутати припухлості з набряками, які є симптомом порушення водного обміну в організмі.
Деформація колінного суглоба. Така деформація спочатку є наслідком рефлекторного спазму групи м'язів, який виникає як відповідна реакція організму на больовий подразник. Згодом, при постійному характері болю, суглобові тканини та хрящі « запам'ятовують » неправильно положення і пристосовуються до свого нового стану.

Лікування артриту колінного суглоба

Своєчасний початок лікування є сприятливим критерієм до повного одужання. Для вибору правильного та коректного методу лікування необхідна діагностика як захворювання, так і стану організму хворого. Наприклад, іноді для лікування артритів часто призначаються нестероїдні протизапальні препарати, прийом яких може загострити такі захворювання як, наприклад, гіпертонія. Обстеження хворого перед початком курсу терапії є дуже важливим етапом у лікуванні.

Часто хворі артритом відмовляються від візиту до лікаря, оскільки наївно думають, що ефективне лікування цього захворювання можливо тільки за допомогою проведення оперативного лікування. Однак на сьогоднішній день сучасна медицина володіє достатнім багажем знань, щоб успішно лікувати артрити колінного суглоба традиційними методами лікування без хірургічного втручання. Як правило, терапія спрямована на зменшення больових відчуттів, підтримання та оптимізацію нормального функціонування колінних суглобів, так само вона прагнути запобігти руйнуванню структури суглобів і відновлення рухових функцій.

У ході консервативного лікування артриту колінного суглоба застосовуються:
• протизапальні препарати;
• анальгетики;
• хондропротектори;
• вітаміни;
• народні засоби (компреси з соку алое і пивних дріжджів, спиртової настойки чорної редьки з додаванням меду та інші).
Варто відзначити, що лікування артриту колінного суглоба – процес досить складний і тривалий, вимагає під годину застосування не одного методу, а цілого комплексу.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2