Сайт про медицину

Алергічний дерматит. Симптоми, причини

Запальне ураження шкіри, яке розвивається на місці дії алергену, називається алергічним дерматитом. Це як відповідна реакція людського організму на речовину, на яке у здорових людей алергія відсутня. Досить короткого часу безпосереднього контакту подразника з шкірою, щоб чутливий організм відреагував. Алергічний дерматит порушує звичну повсякденне життя людини, завдаючи незручності і сильні муки.


Симптоми і ознаки алергічного дерматиту

porazjenie-pri-dermatite.jpd Основні симптоми алергічного дерматиту - це почервоніння, набряк і свербіж шкірних покривів. На тлі цих симптомів з'являються дрібні водянисті пухирці, які при розчісуванні перетворюються на виразки. Вони постійно мокнуть і залишають на поверхні шкіри помітні дефекти. На місці виразок в подальшому можуть утворюватися багато дрібних лусочок і кірочок жовтуватого кольору.
Основні осередки алергічного дерматиту знаходяться на тих місцях, де стався безпосередній контакт з алергеном. Враховуючи те, що будь-яка алергічна реакція вважається захворюванням організму в цілому, тому вогнища дерматиту можуть виникати по всьому тілу. Клінічні ознаки захворювання за зовнішнім виглядом нагадують екзему.
Якщо дерматит виникає від контакту з одягом, тоді локалізація вогнищ в області підвищеного потовиділення : пахвові западини, потилицю, область шиї і внутрішньої поверхні стегон, а також ліктьові і колінні суглоби.

Причини алергічного дерматиту

dermatit-allergicheskij-kontaktnyj-3Однією з причин виникнення алергічного дерматиту є підвищена чутливість організму до якого-небудь алергену. Також захворювання може бути викликане багатьма іншими факторами: погана робота імунної системи, хронічні інфекції, які створюють алергічний фон.
Деякі люди навіть не здогадуються, що страждають алергічним дерматитом, викликаним одягом, пофарбованої неякісної фарбою.
Алергенами можуть бути хімічні речовини, які зустрічаються вдома та на роботі. Сьогодні найпоширенішими алергенами, що викликають контактний дерматит, вважаються пральні порошки, ефірні масла, косметичні та доглядають кошти.
Ще однією серйозною причиною, що викликає дерматит можуть бути лікарські препарати.
Щоб діагностувати алергічний дерматит, необхідно звернутися до фахівця, який в першу чергу проведе бесіду з хворим, а потім зробить шкірні проби на певні алергени. Але слід зазначити, що алергопроби повинні проводитися в період спаду шкірних проявів.
Для лікування алергічного дерматиту застосовується загальна терапія і гіпоалергенна дієта.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2