Сайт про медицину

Атопічний дерматит у дітей до року: причини, симптоми, лікування

Виникнення атопічного дерматиту у дітей до року обумовлено генетичними і середовищними факторами. Ризик появи дерматиту у дитини зростає до 60%, якщо мати чи батько страждали алергічними захворюваннями. За даними досліджень число чинників, здатних загострювати перебіг захворювання, останнім часом збільшується. Основне місце в ряді причин займає харчова алергія, яка супроводжується дисбіотичними порушеннями кишкової флори (знижується загальна кількість лакто- і біфідобактерій).


Ще один фактор, що викликає атопічний дерматит - це вживання мамою в їжу алергічних продуктів, які потрапляючи в молоко, викликають у дитини шкірні висипи.
Атопічний дерматит насамперед вражає дітей у розвинених країнах; принаймні 5% дітей в Росії схильні до цього захворювання. Як і астма, це може бути пов'язано з проалергічною або запальною імунною реакцією Т-клітин. Такі реакції найчастіше спостерігаються в розвинених країнах з тенденцією до невеликих сімей, де краще гігієнічний стан приміщень, де проводиться рання вакцинація, що захищає дітей від інфекцій і алергенів, але пригнічує проалергічну реакцію Т-клітин і призводить до толерантності.
Атопічний дерматит може стати генералізованим, часто зустрічаються вторинні бактеріальні інфекції і лімфаденіт. Часте використання зовнішніх засобів піддає пацієнта впливу різних алергенів, при цьому можливе загострення контактного дерматиту, що призводить до ускладнень атопічного дерматиту.

Симптоми атопічного дерматиту у дітей до року

Хвороба проявляється легкою гіперемією шкірних покривів, а також червоними цятками на щічках. На бровах і волосистій частини голови шкіра лущиться. Якщо пропустити початкову стадію атопічного дерматиту, то почервоніння з більшою силою з'являються вже під колінами, на сідницях, зап'ястях і на ліктях. Супроводжується захворювання набридливим свербінням і появою водянистих пухирів. Потім червоні плями набрякають, а іноді з'являються тріщини. 
Дане захворювання у дітей в деяких випадках неконтрольоване, тому що клінічна ремісія може чергуватися з періодами загострення. Але навіть у періоди відступу хвороби шкіра відновлюється не відразу, сліди запального процесу зберігаються тривалий час.

Лікування атопічного дерматиту у дітей до року

Насамперед слід виключити всі провокуючі фактори: переглянути раціон дитини, прибрати алергени, які передаються по повітрю (шерсть, пил, цвіль та ін.). Для купання дитини найкраще використовувати гіпоалергенні засоби, а одяг малюкові слід надягати тільки з натуральних матеріалів.
Обов'язковою є консультація у лікаря-алерголога, який проведе бесіду і дасть професійну консультацію з приводу лікування та спостереження дитини з даним захворюванням. Лікар підбере терапевтичні заходи, враховуючи індивідуальні особливості малюка.
Батькам необхідно пам'ятати, що якщо атопічний дерматит з'явився один раз, він не зникне назавжди, тому доведеться постійно стежити за тим, щоб в оточення і в їжу дитини якомога менше потрапляли алергени, здатні викликати гострий процес атопічного дерматиту.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2