Сайт про медицину

Апоплексія яєчника

Апоплексія яєчника відноситься до гострих або ургентних станів в гінекології. Можна виділити кілька клінічних форм, які зустрічаються однаково часто. Якщо на перший план в клінічній картині виступає больовий синдром, то це больова форма. При розвитку внутрішньої кровотечі говорять про анемічну форму апоплексії.

Кровотеча і біль завжди присутні в клінічній картині захворювання, тому іноді виділяють змішану форму. Для апоплексії характерно гострий початок у вигляді нападу. Біль досить сильної інтенсивності локалізується на стороні ураженого яєчника. Наявність виражених перитонеальних симптомів є достовірною ознакою. Багато в чому тяжкість стану буде визначатися величиною крововтрати. Якщо процес прогресує і крововтрата складає більше 500 мл, то це може призвести до геморагічного шоку при несвоєчасному наданні медичної допомоги. Слід уважно поставитися до скарг на слабкість, нездужання, запаморочення. Крім цього, може відзначатися наявність виділень з піхви патологічного характеру (кров'янисті виділення), що припиняються після стихання нападу болю.

Навіть у разі підозри на наявність апоплексії жінку необхідно госпіталізувати в гінекологічне відділення, де вона перебуватиме під постійним наглядом.

Лікування апоплексії

apopleksya yayechnikaЛікувальна тактика допускає проведення консервативних заходів, а також оперативне лікування апоплексії. Консервативне лікування допускається при стабільному стані пацієнтки і невираженому больовому синдромі. У такому випадку призначається гіпотермія (холод на низ живота), знеболюючі, гемостатические, спазмолітичні засоби та вітамінні препарати. Якщо на тлі проведених заходів стан погіршується, необхідно приступити до оперативного лікування в терміновому порядку.

Оперативна лікувальна тактика повинна бути максимально консервативною. Яєчник є важливим репродуктивним органом, тому слід віддавати перевагу органозберігаючим операціям. У сучасних умовах оперуючі лікарі намагаються застосовувати ендоскопічні методики, які характеризуються не тільки ефективністю, але відсутністю ускладнень в період після операції. При великій крововтраті під час операції і після її закінчення має бути проведена терапія, спрямована на заповнення об'єму крові. З цією метою призначається інфузійна терапія у вигляді колоїдних, кристалоїдних розчинів і плазмозамінників.

Прогноз при апоплексії яєчника є сприятливим в разі своєчасної госпіталізації, правильному виборі лікувальної тактики. Можуть розвинутися гормональні порушення, тому рекомендується призначати терапію гормонами (КОК) після проведення лікування протягом шести місяців. Для профілактики розвитку спайкового процесу і відновлення повноцінної функції яєчника слід застосовувати фізіолікування в післяопераційному періоді.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2