Сайт про медицину

Безпліддя. Причини безпліддя

Безпліддя – це стан організму, коли вагітність не може наступити протягом 1 року постійного статевого життя без будь–яких засобів конрацепції. В 1/3 випадків головна причина безпліддя чаїться в стані жінки, також в 1/3 всіх випадків – у стані чоловіка, і в решті 1/3 випадків – в загальному стані партнерів.

Причини безпліддя

Первинне безпліддя називається в тому випадку, коли у жінки ніколи не було вагітності, а вторинним – коли у жінки була хоча б одна вагітність. Це не залежить від того, чим вагітність закінчилася: пологами, викиднем або абортування плода.
Якщо причиною безпліддя пари є якісь порушення в жіночому організмі, то говорять, що це жіноче безпліддя. Чоловічий фактор стає причиною безплідного союзу тільки в тому випадку, якщо жінка повністю здорова, а в чоловіка спостерігається дуже різке зниження запліджуючих можливостей сперми. При поєднанні цих двох видів безпліддя відбувається комбінована форма безпліддя. Бувають випадки, коли в обох партнерів абсолютно нормальні показники їх репродуктивних функцій, однак спеціально проведені проби вказують, що вони не сумісні, то це називається особливою формою безплідного союзу, яка вимагає спеціального лікування.

Бувають випадки, коли навіть повне і дуже поглиблене обстеження партнерів не дозволяє визначити справжню причину безпліддя. У такому випадку ставиться діагноз безпліддя нез'ясовного походження, або, як його називають ідіопатичне безпліддя.
Лікарям дуже давно відомо, що досить сильні переживання здатні легко розладнати роботу репродуктивної системи, навіть аж до повної її «зупинки». Існує навіть таке явища, як тимчасова зупинка менструацій під час війни, або стресова дисфункція яєчників. Це називається психогенне безпліддя.

Причиною безпліддя може бути ендометріоз. Це стан, коли всі фрагменти внутрішньоматкової вистилки приростають до інших ділянок таза, що призводить до появи множинних кіст або полікістозу, а це може викликати безпліддя. Слід зауважити, що організм жінки може виробляти якісь антитіла сперми, які обов'язково приведуть до безпліддя. Також причиною може бути вік, дуже мала вага жінки, спосіб життя або проблеми з овуляцією.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2