Білі виділення у жінок. Виділення при вагітності
В умовах відсутності патологічних змін в організмі жінки, виділення з піхви не повинні відображатися на якості життя. Характер виділень, їх кількість визначаються станом не тільки мікрофлори піхви, але також станом гормонального статусу і наявністю супутньої патології в організмі.
У піхві здорової жінки існує близько сорока різних видів мікроорганізмів, які представляють собою досить багатокомпонентну, динамічну систему. Виділення зі статевих шляхів є нормальним явищем, при цьому вони не повинні носити патологічного характеру.
Серед мікроорганізмів домінуюче значення мають молочнокислі бактерії (лактобактерії або лактобацили), які складають до 98% всього вагінального біотопу. Можна виділити до дев'яти видів цих бактерій різного походження. Саме вони визначають фізіологічний стан флори піхви і мають найбільше клінічне значення. Незважаючи на те, що лактобацили характеризуються таким розмаїттям, не вдалося виявити жодного виду, який би був присутній у всіх жінок, тому що найчастіше зустрічаються різні асоціації. выделения из влагалищаДо представників нормальної (або умовно-патогенної) флори відносяться палички, коки (у тому числі стафілококи). Саме за рахунок такої рівноваги меду різними видами мікроорганізмів відбувається формування імунітету на місцевому рівні, що перешкоджає проникненню в статеві шляхи патогенної флори.
Про наявність запального процесу в піхві можна судити за кольором виділень. У нормі вони світлі або молочного кольору, звідки пішла назва білі. Якщо змінюється їх колір, кількість, жінка починає об'єктивно відчувати зміни (дискомфорт, печіння, свербіж), то необхідно провести дослідження з метою уточнення роду збудника, який став причиною запалення.
Виділення при вагітності
При настанні вагітності в жіночому організмі починає відбуватися гормональна перебудова, який відбивається на функціонуванні практично всіх органів і систем, у тому числі і репродуктивної системи. В імунній системі буде спостерігатися тимчасовий імунодефіцит. На місцевому рівні також спостерігається перебудова, що приводить до зміни виділень. Вагітній жінці слід пояснити, що в неї буде спостерігатися збільшення кількості виділень, а також буде змінюватися їх характер залежно від триместру вагітності. У даній ситуації важливо проводити динамічне взяття аналізів мазків на флору, щоб не допустити розвиток запальних змін.
Основна причина зміни характеру виділень під час вагітності це гормональний дисбаланс (зміна співвідношення рівня естрогенів і гестагенів). Збільшується кількість виділень, але при цьому не повинен змінюватися їх запах, колір, не повинно бути клінічних проявів запальних змін. Якщо при проведенні мікробіологічного дослідження мазків на флору виявляється запалення в піхві, то з урахуванням триместру слід призначити курс відповідної терапії, щоб запобігти розвитку поширення інфекції та інших ускладнень.