Сайт про медицину

Атрофічний кольпіт: симптоми, лікування

Розвиток атрофічного кольпіту є наслідком гормонального (естрогенного) дефіциту. У менопаузальний період багато жінок стикаються з такою проблемою, але при цьому вважають, що подібні порушення є наслідком вікових змін, тому не вдаються до медичної допомоги і відкладають на багато років лікування. Як наслідок, розвиваються більш серйозні порушення, які вже досить важко піддаються терапії.

Клінічні прояви атрофічного кольпіту позначаються на загальному стані жінки, завдаючи їй виражений дискомфорт. Це призводить до порушення якості життя та психо-емоційних розладів. Внаслідок дефіциту естрогенів відбуваються зміни на рівні епітелію піхви. Проявляються такі порушення розвитком свербіння, печіння. Під час огляду звертає на себе увагу почервоніння (гіперемія) стінок піхви, вульви, а також витончення слизової, яка стає легко ранимою і кровоточить. Подібні патологічні зміни є причиною розвитку дизуричних розладів і створюють труднощі при статевому житті (діаспорян).

atrofisheskii kolpitГормональний дефіцит призводить до зниження захисних здібностей слизової піхви, тому досить легко приєднується вторинна інфекція. Супутні запальні захворювання розвиваються часто в період менопаузи, а рецидиви хронічних форм клопотів характеризуються тривалим, наполегливою течією.

Необхідно підкреслити, що лікувати даний вид кольпіта необхідно. Найефективнішим медикаментозним засобом є ЗГТ (замісна терапія гормонами). Вона може бути призначена для системної або місцевої терапії. Проводити подібну терапію потрібно не пізніше 1,5-3 років після настання періоду менопаузи. В іншому випадку гормональний вплив виявляється малоефективним.

Для місцевого впливу рекомендується призначення свічок, що містять естріол. Вони вводяться один раз в день не менше двох тижнів. Надалі доза повинна бути відрегульована залежно від динаміки клінічної картини. Гормональні засоби для системної терапії розраховані на безперервний, тривалий прийом до п'яти років. Це дозволяє впоратися з різними проявами клімактеричного синдрому і уникнути розвитку ускладнень, наприклад, остеопорозу. Системні препарати випускаються у таблетованій формі (фемостон, тиболон, анжелік, Індивіна, клімодіен, кліогест), а також у вигляді пластиру і гелю. Якщо жінка приймає гормони, вона повинна перебувати під динамічним контролем лікаря, щоб проходити своєчасно обстеження. Проведення кольпоскопічного і кольпоцітологіческого методів діагностики дозволяє оцінювати ефективність лікування і контролювати дозу препаратів.

Якщо при атрофічному кольпіті розвиваються запальні ускладнення, необхідно додатково призначити відповідну місцеву терапію в залежності від виявленого збудника.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2