Сайт про медицину

Атеросклероз аорти серця та його лікування

Атеросклероз аорти серця є хронічне захворювання серцево-судинної системи людського організму. При даному захворюванні відбувається порушення нормального відтоку крові, що викликано відкладенням молекул холестерину на стінках судин і утворенням в них атеросклеротичних бляшок.

aterosklerozУ групі ризику найбільш схильних розвитку атеросклерозу аорти серця знаходяться люди, що живуть у великих мегалополісах, що займаються переважно розумовою працею, ведуть сидячий спосіб життя і схильні до частих стресів. У групі знаходяться, в першу чергу, люди, старше 40 років. Тому атеросклероз аорти серця – це не тільки захворювання, але й ознака старіння. Розвитку захворювання сприяє також надмірна маса тіла, куріння, захворювання щитовидної залози, підвищене згортання крові, цукровий діабет, підвищений тиск і інші ознаки.

Лікування атеросклерозу аорти серця

При виявленні у людини діагнозу атеросклероз аорти серця, необхідне термінове лікування. Оскільки дане захворювання несе за собою масу ускладнень.
Природно, що будь-яке захворювання простіше запобігти, ніж вилікувати. Тому кожній людині не завадить профілактика атеросклерозу. Щоб уникнути появи даного захворювання, необхідно уникнути підвищення рівня холестерину в крові. Для цього необхідно, в першу чергу, правильно харчуватися. Важливо обмежити себе у вживанні продуктів, в яких міститься велика кількість жирів тваринного походження. Їх краще замінити великою кількістю сирої рослинної клітковини і кисломолочними продуктами. Також потрібно займатися фізичною працею. При цьому необхідно стежити за тим, щоб він відповідав фізичному розвитку людини. Дуже важливу роль при профілактиці атеросклерозу відіграють також відмова від шкідливих звичок і боротьба зі стресами.

У разі якщо дане захворювання все ж вразило організм людини, на ранніх етапах його розвитку можна займатися лікуванням, не використовуючи медикаментів. Для початку потрібно змінити спосіб життя. Необхідно знизити масу тіла до його оптимального стану, нормалізувати харчування, зайнятися спортом. При наявності захворювань, супутніх атеросклерозу (гіпертонія, цукровий діабет і т. д.) потрібно, в першу чергу, зайнятися їх лікуванням. При нормалізації діяльності шлунка і кишечника, захворювання, як правило, відступає.

Повністю вилікувати атеросклероз аорти серця на більш пізній стадії практично неможливо. У такій ситуації лікування спрямоване на те, щоб загальмувати процес розвитку атеросклерозу і поліпшити кровопостачання. Тут просто необхідно вдатися до медикаментозного лікування.
Препарати для лікування захворювання різні. Завдяки новітнім розробкам в цій галузі їх стає все більше. Це різні статини, секвестри жовчних кислот, фібрати, нікотинова кислота і багато іншого. При цьому призначити тій чи інший препарат для лікування атеросклерозу може тільки фахівець.

З натуральних засобів, здатних боротися з атеросклерозом, найбільшою кількістю лікувальних впливів володіють гриби. У першу чергу, це лікувальні гриби – Рейши. Вони сприяють м'якому очищенню судин, зниженню тиску і виведенню токсинів з організму.
Крім даних грибів, при атеросклерозі аорти серця лікарі рекомендують вживати жирні ненасичені кислоти, а також вітаміни Е, С і РР.
У деяких випадках, при лікуванні атеросклерозу вдаються до хірургічного втручання. Операція робиться в тому випадку, якщо у хворого вражені ділянки артеріальних стінок, які перешкоджають нормальній циркуляції крові. При їх видаленні циркуляція налагоджується.
Таким чином, атеросклероз аорти серця - дуже негативне захворювання, що є причиною смерті багатьох людей. Тому для кожної людини дуже важливо займатися його профілактикою з ранньої молодості, а в разі його виникнення, без зволікань розпочати лікування.

Показання до хірургічного лікування коронарного атеросклерозу визначаються його локалізацією, ступенем зниження функції лівого шлуночка, клінічною картиною. Ефективні методи ендоваскулярного хірургічного лікування (лазерна реваскуляризація, стентування), коронарне шунтування.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2