Сайт про медицину

Брадикардія серця у дітей

Головною причиною брадикардії у дітей є підвищений тонус блукаючого нерва, як наслідок якого патологічного процесу міокарда. Дане явище призводить до уреження імпульсів в синусовому вузлі, в результаті з'являються ектопічні вогнища генерації, іншими словами, вузловий ритм.

Також може порушуватися проведення імпульсу по передсердях і шлуночках, що призводить до атріовентрикулярної і синоаурикулярной блокадам. У дітей брадикардія, також може проявлятися при прийомі анаприлина і калію у великих кількостях.

bradikardiya

Симптоми брадикардії у дітей

Брадикардія – це ураження ритму серцевих скорочень. Для дітей до року характерна частота більше ста ударів на хвилину, після року - може бути нижче вісімдесяти. Залежно від того, коли проявляється подібна патологія, брадикардію поділяють на кілька типів.

Абсолютною брадикардією, є постійний рідкісний ритм, незалежно від стану хворого, а також умов його перебування.

При відносній брадикардії, відзначається зниження частоти серцевих скорочень під дією того чи іншого чинника, наприклад гіпертермії. Також подібний стан відзначається у людей, що мають спортивні фізичні дані, який так і називається - брадикардія спортсменів.

Помірна брадикардія - це стан, здатний змінюватися на тахікардію на видиху. Подібна форма дуже часто зустрічається у дітей молодшого віку і носить прихований характер, наприклад при дії холоду або при натисканні на очні яблука. І нарешті, екстракардіальна брадикардія або вагусна, яка спостерігається при патологіях неврологічного характеру, а також мікседемі, нефриті і багатьох інших станах. Крім цього треба відзначити, що сам стан, такий як брадикардія, може бути як патологічним, так і фізіологічних.

Лікування брадикардії у дітей

Особливого лікування синусова брадикардія не вимагає. Для того, щоб зробити частішим ритм, можливе застосування сульфату атропіну. При порушенні серцевої провідності призначають препарати враховуючи основну причину даного процесу. В екстрених випадках можливе застосування електростимуляції серця. У випадки, якщо брадикардія викликана прийомом того чи іншого препарату, то його відміняють і проводять процедури з усунення побічної дії.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2