Міома матки. Лікування міоми матки
Міома матки або як її по–іншому називають фіброміома і фіброма, являє собою доброякісне новоутворення, пухлина на м'язовій тканині матки. Найчастіше міома зустрічається у жінок у віці від 35 до 50 років. Варто відзначити, що в останні роки намічається тенденція омолодження захворювань, коли від міоми страждають молоді жінки репродуктивного віку.
Міома може стрімко зростати, а може залишатися на одному місці. Дуже часто жінки живуть багато років з міомою, навіть і, не відчуваючи її. Все це дуже індивідуально. Якщо захворювання тягне за собою сильні зміни в організмі – призначається хірургічне втручання. Якщо жінка не скаржиться на болі в низу живота, немає рясних кровотеч – то операція з видалення не призначається.
Існує кілька видів міом, які розрізняються своїм розташуванням в органі:
• інтерстиціальна – в товщі стінки
• субмукозна переважно виходить за межі порожнини, що призводить до її деформації
• субсерозна міома розростається підбрюшинно
Основні причини міоми
До міомі матки може призвести цілий ряд причин. Наприклад, порушення гормонального фону жінки, рясні місячні, що призводять до гормонального дисбалансу, порушення статевого життя, відсутність оргазмів. Механічні фактори, такі як аборт і вискоблювання також можуть стати причиною виникнення міоми. Жінка може бути генетично схильна до появи захворювання, ожиріння, малорухливий спосіб життя і підвищений артеріальний тиск також позначається на освіті пухлини.
Симптоми міоми матки
Часто поява міоми виявляється тільки на профілактичному огляді у гінеколога, так як симптоми захворювання можуть сприйматися як варіант норми і не викликати побоювань у жінки. Насторожити жінку можуть наступні можливі причини:
1. рясна менструація, поява кровотеч. Як наслідок, знижується рівень гемоглобіну, з'являється слабкість і блідість;
2. ниючий або гострий біль внизу живота і в попереку;
3. утруднене сечовипускання або запори можуть виникати через здавлювання наростаючої пухлини сечового міхура і кишечника;
При виникненні симптомів необхідно звернутися за консультацією до гінеколога.
Лікування міоми
Існує три підходи до лікування міоми: консервативний, хірургічний, комбінований.
Консервативний метод лікування міоми матки застосовується для зменшення розмірів пухлини, зупинки її зростання. Показаннями до такого виду лікування служать наступні фактори: відсутність болю, неможливість хірургічного втручання, субсерозні і интерстициальное розташування вузлів.
Консервативне лікування зводиться до прийому хворий гормональних препаратів: похідних андрогенів, гестагенів (орально або гормональна спіраль), КОК або аналоги ГнРГ.
Якщо консервативне лікування не приносить належного ефекту, вдаються до хірургічного втручання. Показаннями служить: великі розміри міоми, субмукозні розташування, Звичне невиношування вагітності. Також показаннями до хірургічного втручання служить активне зростання пухлини і наявність пухлини яєчників.
Залежно від віку хворої і ступеня небезпеки перед операцією вирішується, який тип хірургічного лікування буде застосовано, виділяються 4 варіанти:
• консервативна міомектомія – вилущування міомних вузлів жінкам репродуктивного віку;
• гістерорезектоскопія – показана пацієнткам з субмукозного розташуванням міоми, представляє собою видалення міомних вузлів з поверхні матки;
• гістеректомія – видалення матки, також вирішується питання про видалення яєчників;
• введення емболу в маткові артерії – емболії перекриває просвіт, і як наслідок відбувається омертвіння вузлів через недостатнє кровопостачання. Метод впроваджується лікарями тільки в останні десятиліття і показаний жінкам, які зацікавленим у вагітності.
Комбінований метод лікування застосуються досить часто, і зводиться він до прийому оральних контрацептивів після проведеної операції. Однак якщо була проведена гістеректомія, комбінований метод не застосовується.
Хворій, якій було поставлено діагноз «міома матки» слід негайно змінити спосіб життя, змінюючи свої звички в харчуванні і дозвіллі на більш здорові. Зокрема, слід відмовитися від жирної їжі, перейти на продукти, багаті клітковиною, рибні страви та продукти рослинного походження. Протипоказаний перегрів, слід відмовитися від відвідування саун, лазень і соляріїв, з обережністю вибирати відпочинок у спекотних країнах. Подібні заходи здатні скоротити ризик застосування хірургічного методу лікування, дозволяє уникнути рецедивов.
З обережністю слід вдаватися до методів лікування міоми за допомогою ліків народної медицини. Зокрема, якщо ріст пухлини йде надто швидкими темпами, ліки з «народної аптечки» можуть тільки посилити цей процес. Таким чином, фітотерапію можна застосовувати тільки тим пацієнткам, які мають невеликий розмір пухлини. Один із перевірених рецептів – прийом настоянки м'яти, чистотілу і глоду 2 рази на день.
Прокладки "Love Moon", з негативно зарядженими атомами відносяться до засобів нетрадиційної медицини. Вони сповільнюють ріст пухлини через вплив їх складових на обмін речовин в м'язових тканинах матки.
Як правило, вузли міоми ростуть повільно. Але під час вагітності спостерігається прискорення росту. Це відбувається через те, що рівень жіночих гормонів підвищується. Після пологів все стає на свої місця. Але, якщо це не відбувається, значить, призначається хірургічне втручання.
Якщо у жінки виявили міому, вона повинна регулярно відвідувати лікаря–гінеколога. Так як в деяких випадках доброякісна пухлина може перерости в злоякісну. Відповідно це принесе шкоду всьому організму. До того ж не вчасно продіагностувати злоякісна пухлина може вести до летального результату.
Як бачите, регулярні візити до гінеколога можуть не тільки допомогти в діагностуванні захворювань, але і попередити їх розвиток. Так що, дорогі жінки, виділіть пару годин свого дорогоцінного часу і відвідайте лікаря, спокійніше будете.