Сайт про медицину

Субсерозна міома матки (субсерозний вузол): лікування

Субсерозна міома – це один з видів гормонозалежних пухлин, що розвиваються з м'язової тканини матки і мають доброякісний характер зростання, об'єднаних спільним назва міома. Найчастіше міома виникає у жінок 20–45 років, що відповідає репродуктивному періоду. Є різні причини розвитку міоми:

1. Збільшена продукція гормонів, зокрема естрогену, внаслідок збоїв в роботі гіпоталамо–гіпофізарної системи жіночого організму.
2. Різні порушення імунітету.
3. Спадкова схильність.
4. Гіпоксія м'язової тканини матки, згодом призводить до зміни метаболізму.

Головною відмінністю субсерозної міоми полягає в тому, що зростання міоматозного вузла відбувається в напрямку черевної порожнини. Дана пухлина має або широку основу, яке є безпосередньо розвитком м'язового шару матки, або має з'єднання у вигляді тонкої ніжки. Також можливе її відшнуруванням, в такому випадку міома буде вільно, знаходиться, в черевній порожнині або в зв'язковому апараті матки.

Вузли міоми, поділяються на одиничні і множинні. Поодинокі вузли, як правило, відокремлені від прилеглих тканин фіброзної капсулою. Найчастіше зустрічаються утворення розміром до 10 сантиметрів.

За швидкістю росту і активності метаболізму міоми бувають: проліферіруючі (за відносно малий період часу досягають значних розмірів), прості (міоми з більш повільним зростанням і активністю).

Що стосується клінічної картини, до симптомів міоми має відношення: порушення менструації, болі внизу живота, безпліддя і передчасне переривання вагітності. Слід зазначити, що при підбрюшній міомі, менструальний цикл і репродуктивне здоров'я жінки, найчастіше не порушені, а біль виникає у вигляді нападів, їх виникнення провокується зростанням міоми. Характер і сила болю, знаходиться в тісній залежності від місця локалізації вузла, харчування тканин і періоду менструального циклу. Коли міоми досягають великих розмірів, можливо здавлювання органів, що знаходяться по сусідству з маткою, що призводить до порушення в їх функціонуванні. Наприклад, розташування міоми у шийки матки призводить до розладу сечовипускання і дефекації.

При перекрученні ніжки, на якій розташований вузол, настає порушення живлення вузла і його некроз, що супроводжується сильними болями і підйомом температури. Дане явище найчастіше відбувається саме з підочеревинна вузлами. Перекрут виникає при різкій зміні положення тіла в просторі, наприклад в результаті активних рухів. При перекруте, крім болю, можливо, виникнення непритомного стану, пітливості, збільшення частоти серцевих скорочень. У тому випадку, коли некроз вузла розвивається поступово, внаслідок яких–небудь атрофічних явищ, скарг у жінки може і не бути. До супутнім захворюванням відносячи гіперпластичні процеси в ендометрії і ановуляцію, що пов'язано з підвищеним вмістом естрогенів. Бувають випадки, коли субсерозна міома розвивається, не супроводжуючись якимись якими клінічними проявами, і виявляється абсолютно випадково під час профоглядів.

Діагностувати міому можна за певними скаргами і результатами об'єктивного дослідження, а також за допомогою інструментальних методів: гистероскопии та УЗД органів малого таза. За допомогою обстеження можна визначити точний розмір міоми і її розташування, а також відстежити швидкість росту вузла. Необхідно провести діагностику субсерозною міоми з кістою яєчника.

Лікування міоми поділяють на консервативне та хірургічне. Консервативне включає в себе прийом гормональних препаратів і дотримання спеціальної дієти. Хірургічне лікування, проводиться за показаннями, залежно від величини міоматозного вузла, його розташування, ймовірність переходу в злоякісне новоутворення та віку жінки.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2