Сайт про медицину

Розрив кісти яєчника. Видалення кісти

За численними дослідженнями стало ясно, що ні в одному організмі людини не утворюється стільки пухлин як у яєчнику. Згідно з дослідженнями експерти зібрали больше 40 видів патологій, які викликають пухлину яєчника. Але крім пухлин можуть утворюватися і різні хвороби, до таких відносять кісту яєчника.

Таке захворювання являє собою утворення, яке складається з капсули, яка в свою чергу заповнена не повітрям, а рідиною. Види кісти яєчника численні.

Причини розриву кісти яєчника

kista yaichnikaПричини їх виникнення безліч. Що стосується симптомів захворювання, то, на жаль їх, практично немає, і своєчасно виявити кісту яєчника вкрай складно. У зв'язку з цим кіста яєчника можна виявити найчастіше лише при відвідуванні гінеколога або під час УЗД. Іноді навіть перекрут або розрив кісти яєчника складно виявити, не дивлячись на що з'являється біль. Тому з метою профілактики гінеколога потрібно перевіряти хоча б раз на рік не рідше.

Як відомо абсолютно здоровий яєчник здатний виробляти гормони, які регулюють сприятливе дозрівання фолікула і своєчасне утворення жовтого кольору. Але при порушенні гормонального фону, частих абортів, неправильному способі життя - призводить до збою в ендокринній системі і, отже, утворення кісти яєчника. Часто кісти не провокують симптоми і їх виявляють при обстеженні. Тому це основний привід щоб зайнятися лікуванням, тому що якщо цього не зробити в час, то кіста яєчника може принести куди більш серйозні ускладнення це розрив кісти.

Симптоми розриву кісти яєчника

Що стосується симптомів розриву кісти яєчника, то до них можна віднести різку сильний біль в нижній області живота, вона буває спровокована будь-якого роду фізичними навантаженнями, підвищується температура до 38 градусів, часте серцебиття. У рідкісних випадках можна спостерігати нудоту і блювоту, але і це не зупиняє біль. Низький тиск говорить про прогресивний кровотечі. У цьому випадку необхідно прийняти крайні методи з надання медичної допомоги. Якщо ж у вас спостерігається кровотеча, то в екстреному порядку потрібно звернутися до лікаря.

Якщо говорити про сам лікуванні, то все залежить від самого стану кісти, її прогресуючому характері і самої тяжкості перебігу. Якщо розірвана фолікулярна кіста, то зазвичай кровотеча не спостерігається і нерідко лікування проходить безболісно і швидко. Якщо розірвано жовте тіло кісти, то це провокує сильний біль. І найчастіше розрив такого роду походить, де - то в другій половині менструального циклу. Болі часто з'являються внизу живота, в одній стороні. Характер таких болів часто ниючий вони можуть змінювати свій характер, тобто біль може зменшуватися, або з новою силою поновлюватися, особливо біль сильно відчувається при статевому акті. При цьому біль може бути прогресуючої, поширюючись по всьому животу і віддавати в пряму кишку. При розриві дермоидной кісти яєчників виникає перитоніт, що є головною ознакою термінового звернення до фахівців.

Хірургічне ж втручання необхідне в тому випадку в період двох - трьох менструальних циклів кіста не зникає. Під час операції кісту видаляють, зберігаючи максимальну кількість здорових тканин яєчника у жінок, для можливості надалі народити дитину.
Регулярне відвідування гінеколога і своєчасні профілактика лікування захворювання дозволяє уникнути важких наслідків. Як відомо хворобу краще попередити, ніж потім лікувати. Здоровий і повноцінний спосіб життя це головні критерії для кожної дівчини і жінки, якщо мріє пізнати всі радощі материнства.

Видалення кісти яєчника. Лапароскопія

laparoscopy

При деяких формах кіст яєчників єдиним і раціональним методом лікування є виключно хірургічне втручання. Оперативне лікування показано в тих випадках, коли медикаментозна терапія не дала потрібного ефекту або динаміка захворювання відбувається занадто повільно. Останній фактор може створити несприятливі умови для здоров'я і життя пацієнтки, якщо розростання кістозних тканин відбувається швидше, ніж наступає сприятливий ефект від лікування гормональної терапією. У цьому випадку може відбутися розрив кістозного міхура і, як наслідок, підвищується ризик можливих ускладнень у вигляді кровотеч і перитоніту.

В даний час найбільшою популярністю серед хірургів є метод оперативного лікування - лапароскопія. Сутність даного методу полягає в локальному видаленні кісти без пошкодження здорових тканин. Лапароскопія не відноситься до смуговим операціями, хірургічні інструменти вводять в порожнину очеревини через невеликі проколи. В один з таких проколів хірург вводить систему оптичного спостереження, і через спеціальний монітор може відстежувати потрібний орган і з максимальною точністю і акуратністю проводити операцію.

Лапароскопія, як метод хірургічного лікування має цілий ряд переваг перед порожнинними операціями:

• Завдяки системі оптичного збільшення операбельних органів, останні можна розглянути з високою точністю, що сприятливо впливає як на діагностування захворювання, так і на результат операції.
• Завдяки відсутності порожнинного розрізу, внутрішні органи не контактують з навколишнім середовищем, а, отже, ускладнення, пов'язані з інфекціями і спаєчними процесами в післяопераційний період зводяться до мінімуму.
• У післяопераційний період больові відчуття в області хірургічних проколів мінімальні, відсутня необхідність застосування анестетиків.
• Госпіталізація після лапароскопії становить всього 2-3 дні, а крововтрати при проведенні операції мінімальні. Відновлювальний період відбувається легше і швидше, ніж після звичайної порожнинної операції, а, отже, і повернення до звичного ритму життя, відбувається набагато приємніше. Як правило, після порожнинних операції пацієнтці дозволяється підніматися з ліжка не раніше, ніж через добу. При проведенні лапароскопії таких обмежень до руху не висувається.
• Відсутність післяопераційних рубців. Як таких їх практично немає, через місяць після проведення лапароскопії, пацієнтці слід пройти ультразвукове обстеження структури рубців.
• У специфічних видах операцій лапароскопія дозволяє зберегти репродуктивну функцію організму. Однак не слід забувати, що даний вид операції все ж є видом хірургічного втручання, тому деякі обмеження лікарі все ж вводять: дотримання відносного спокою, обмеження фізичної та статевої активності строком на місяць (залежно від ступеня складності захворювання). Планування вагітності можливо не раніше, ніж через 3 місяці.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2