Сайт про медицину

Алергія на кішок у дітей: симптоми, лікування та профілактика

Найбільш поширеним видом алергічної реакції вважається алергія на котів і кішок. Слід зазначити, що саме ці домашні улюбленці частіше стають алергенами, ніж собаки. Неправильним є припущення, що алергію провокує шерсть, і гладкі короткошерсті тварини не несуть ніякої небезпеки. Насправді алергічні прояви виникають незалежно від довжини котячої шерсті.

Причини алергії на кішок

Найбільш частими провокаторами алергії є протеїни, які містяться в складі сечі і слини тварини, а також у відмерлих клітинах його шкірних покривів. Люди-алергіки володіють зниженим імунітетом, що робить їх організм дуже чутливим до різних зовнішніх подразників. Якщо домашня кішка періодично буває на вулиці, вона може на своїй шерсті принести і більш сильні збудники, які викличуть алергію. До них відносяться: пил, пух, цвіль і пилок. Таким чином, можна зробити висновок, що алергічні симптоми у дорослих і дітей викликає не стільки сама шерсть, скільки речовини, які скупчуються на ній або на тілі тварини.

Алергія на кішок часто призводить до серйозних незручностей, які не можна ігнорувати, інакше все це може закінчитися дуже плачевно. Як правило, діагностувати алергію буває досить важко, так як в довкіллю існує безліч інших подразників. До найбільш поширеним з них відноситься квітковий пилок, тополиний пух, освіжувачі повітря, продукти харчування, побутова хімія і багато іншого. Алергія на кішок проявляється точно такими ж симптомами, як і будь-яка інша алергія, тому виявити основну причину негативної реакції організму може тільки лікар-алерголог.

При спілкуванні дитини з котом слід звернути увагу на його загальний стан. Проявом алергії можуть стати такі симптоми: плями на шкірі, закладеність носа, сльозоточивість і сонливість. При наявності атопічного дерматиту контакти з кішкою можуть призвести до загострення основної хвороби. Слід зазначити, що існує таке поняття, як тимчасовий зв’язок, коли симптоми алергії проявляються сезонно. Ігнорування проблеми або неграмотне лікування може призвести до розвитку такого серйозного і складного захворювання, як астма, вилікувати яку досить непросто.

Методи профілактики алергічних реакцій:

1. часті провітрювання приміщення, установка кондиціонера або вентилятора;
2. необхідність у щоденного вологого прибирання;
3. ізолювання тварини, а також його миски і лотка від людини, схильної алергії;
4. підбір килимів і штор з легких тканин, які не затримують алергенні речовини;
5. проведення ретельного догляду за кішкою: своєчасне купання і вичісування шерсті.

Такі профілактичні заходи в основному виявляються результативними, але іноді подібні дії не допомагають, і дитина продовжує страждати алергією. У цьому випадку не залишається нічого іншого, як віддати свого домашнього улюбленця в хороші руки і провести в будинку генеральне прибирання. Рекомендується ретельно випрати всі речі, почистити килими і вимити меблі, так як алергени здатні залишатися ще протягом кількох місяців.

Якщо у дитини проявляються симптоми алергії після того, як він мав контакт з кішкою, це говорить про зниження його імунітету. Слід зазначити, що існують кішки з більш-менш вираженими алергенними властивостями. Це залежить від породи тварини, його колірної гами, а також довжини та якості волосяного покриву. Для алергіків найбільш небезпечними вважаються такі довгошерсті кішки, як: сибірська, ангорська і перська.

Повністю безпечних і гіпоалергенних кішок не існує, так як алергенні речовини можуть перебувати не тільки на шерсті, а й на шкірних покривах. З найбільш підходящих порід можна відзначити орієнталів, рексов і сфінксів. Однак якщо у дитини спостерігається навіть невелика алергічна реакція на кішок, необхідно повністю відмовитися від цих тварин, щоб зайвий раз не ризикувати здоров’ям свого малюка і не наражати його на небезпеку. Можна запропонувати йому вибрати якогось іншого вихованця, на якого не виникатиме алергії.

Діагностика та лікування алергії

Алергічна реакція виявляється за допомогою аналізу крові та шкірної проби. Для лікування патології використовуються наступні медичні препарати:

1. антигістамінні засоби, дія яких спрямована на захист організму від хімічних речовин, що викликають алергію;
2. протинабрякові ліки, які сприяють зменшенню застою слизу;
3. деякі інші препарати, покликані боротися з симптомами захворювання.

Проблемою алергії займається лікар-алерголог, який встановлює діагноз тільки після проведення ряду досліджень. Часто алергія на кішок у дітей розвивається в результаті спадкового чинника. Якщо хто-небудь з родичів хворів раніше подібним захворюванням, у малюка зростає ризик зіткнутися з такою ж проблемою. При наявності алергічних реакцій в обох батьків, ймовірність захворювання дитини становить близько 80%.

Для того щоб не запустити хворобу, необхідно своєчасно звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування і розповість про способи мінімізації наслідків. Слід зазначити, що в кожному окремому випадку підбирається індивідуальний підхід до пацієнта. Для лікування алергії на шерсть кішок нерідко проводиться ін’єкційна імунотерапія, яка допомагає організму виробляти антитіла, що нейтралізують алергенні речовини. Такого результату досягають при введенні алергену під шкіру, після чого в 80% випадків настає одужання. Важливо не запустити хворобу, адже це може дуже негативно позначитися на здоров’ї дитячого організму. Якщо така проблема існує, необхідно терміново усунути аллергенное тварина і показати дитину до лікаря.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2