Сайт про медицину

Далекозорість у дітей. Причини і лікування далекозорості у дітей

Як відомо, всі новонароджені мають далекозорість близько 3-х діоптрій, однак до чотирьох-п'яти років зір зазвичай повністю відновлюється. Цей вроджений недолік зору пов'язаний з малою довжиною очного яблука дитини, внаслідок чого фокус ока формується за його сітківкою. З розвитком організму дитини очне яблуко подовжується, і фокус поступово переміщується на сітківку.

Бувають випадки, коли дитяча гиперметропия в силу різних причин досягає величини більше 3-х діоптрій. У цьому випадку дитині, щоб побачити предмет, доводиться перенапружувати очі. Це може призвести до відсутності спонукань для розвитку нейронів мозку, оскільки до клітин головного мозку не надходить чітке зображення. Внаслідок усього цього розвивається абліопія.

Абліопія – це очна хвороба, яку неможливо повністю скорегувати окулярами, оскільки порушення пов'язані з порушенням функцій кори головного мозку, а не безпосередньо очі.
Основним способом лікування дитячої далекозорості та розвивається абліміопіі є корекція за допомогою окулярів. Зазвичай офтальмологи прописують окуляри для постійного носіння, сила яких трохи менше ступеня далекозорості. Це може дати стимул до зменшення гиперметропии. Якщо лікар прописує дитині з далекозорістю сильні окуляри, батькам слід засумніватися в правильності таких дій, і проконсультуватися ще у кількох лікарів.

Крім очної корекції зазвичай проводяться курси лікування далекозорості у дітей, що включають комплекс безболісних методів, добре переносяться дітьми. Частота повторення курсів апаратного лікування - 5-6 разів на рік. При цьому комплекс використовуваних методів призначається лікарем офтальмологом. Найчастіше за допомогою сукупності методик консервативного лікування дитини вдається позбавити від абліміопіі, а в деяких випадках і від постійного носіння окулярів. При цьому завдання батьків - забезпечити регулярне проходження дитиною необхідних процедур, а також дотримання всіх рекомендацій лікаря. При виявленні у дитини ознак далекозорості, слід негайно приступити до лікування, щоб уникнути негативних наслідків.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2