Сайт про медицину

АМКУ оштрафує фармфірму "Дарниця" за подачу в 2015 році недостовірної інформації про зв'язок її бенефіціара Гліба Загорія з рядом компаній.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафує ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" за подачу в 2015 році недостовірної інформації про зв'язок її бенефіціара Гліба Загорія з рядом компаній.

Як повідомляє АМКУ, в його рішенні від 7 грудня відзначається, що недостовірна інформація була подана "Дарницею" під час отримання дозволу на придбання акцій ПАТ "НВЦ" Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (БХФЗ) в 2015 році. В той же час дана концентрація не була здійснена.

Під час повторного розгляду заяви про концентрацію "Дарницею" акцій БХФЗ, поданого в 2016 році, АМКУ виявив, що Гліб Загорій, який є бенефіціром "Дарниці", в 2015 році був пов'язаний відносинами контролю з ТОВ "Редакція газети "Здоров'я", ТОВ "Оптова фірма "Дарниця" і ТОВ "Агрофірма "Насіння", про що фармфміра "Дарниця" не повідомила під час подачі заявки на концентрацію в 2015 році.
Таким чином, підкреслюють в комітеті, заяву про дозвіл на концентрацію у 2015 році було розглянуто АМКУ на підставі недостовірної інформації.

Як повідомлялося, в 2016 році фірма "Дарниця" не скористалася попереднім дозволом АМКУ, придбавши лише десятків акцій і збільшивши свою частку в статутному капіталі БХФЗ менш ніж на 1% - з 29,95% до 30,54%.
У січні 2016 року АМКУ дозволив компанії "Дарниця" придбати більше 50% акцій БХФЗ. Однак у квітні 2016 року Комітет оштрафував компанію на 20,4 тис. грн за придбання 30%-го пакета акцій БХФЗ без відповідного дозволу регулятора.

ПАТ "НВЦ" Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод "в 2016 році увійшов в десятку лідерів за обсягами аптечних продажів - 4,2% ринку. За даними держреєстру, в даний час кінцевими бенефіціарами БХФЗ є Тетяна Артеменко, Микола Безпалько, Олег Голобородько, Гліб Загорій і Євген Сова.
БХФЗ є членом асоціації "Виробники ліків України".
Фармфірма "Дарниця" за підсумками 2016 року посiла третє місце після компанії "Фармак" і корпорації "Артеріум" за обсягами аптечних продажів лікарських засобів серед українських компаній.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2