Сайт про медицину

Гострий і хронічний аднексит

Жіноча репродуктивна система значною мірою схильна до різних негативних впливів. Так, наприклад, різні бактерії можуть інфікувати придатки матки (фаллопієві труби і яєчники) і викликати запальний процес – аднексит.
Серед головних причин виникнення цього дуже поширеного гінекологічного захворювання значаться такі:

переохолодження організму; сильна перевтома, стрес; інфекційні захворювання; супутні гінекологічні захворювання; недотримання інтимної гігієни; безладне статеве життя; аборти; установка внутрішньоматкової спіралі; ускладнення післяпологового періоду.

Природно, що такі фактори як аборти або гінекологічні захворювання можуть безпосередньо призвести до виникнення запального процесу. У той же час, переохолодження, перевтома і т.д. є, в першу чергу, факторами ризику. Ослаблений організм схильний до інфекцій.Здорова жінка володіє необхідною природним захистом від впливу інфекційних збудників. У жінки ж з ослабленим імунітетом захисна функція порушується.

Інфекція може потрапити в придатки 3 шляхами:
1. висхідним (з піхви, порожнини матки);
2. низхідним (з сусідніх органів – наприклад, прямої кишки);
3. гематогенним (через кров).

Отже, інфекція яким-небудь шляхом потрапила в придатки і спровокувала виникнення запального процесу – гострий аднексит. До його симптомів відносяться наступні: підвищення температури; погіршення загального стану організму, швидка стомлюваність, слабкість; гострі і сильні болі внизу живота, які віддають в крижі і поперек, особливо посилюються до або після менструації; свербіж і печіння в промежині; появи слизових або слизово-гнійних білій (патологічних виділень з піхви); хворобливі відчуття при сечовипусканні і статевому акті; різні прояви психо–емоційних розладів.

Точно діагностувати гострий аднексит може тільки лікар–гінеколог і лише після здачі певних аналізів.
Набагато частіше зустрічається інша форма захворювання – хронічний аднексит. Фактично, це недолікований або невиліковний гострий аднексит, який перейшов в хронічну фазу. До основних ознак цієї форми захворювання відносяться такі: сильні ниючі болі внизу живота; порушення менструацій (від мізерних до надмірно рясних); порушення сексуальних функцій (аноргазмія, вагініт, зниження лібідо); погіршення роботи різних органів та ін.

Таким чином, у разі хронічної форми аднекситу можна говорити про порушення і дисфункції не тільки в жіночої репродуктивної системи, а й у усього організму.
При цьому хронічний аднексит характеризується тривалим перебігом зі стадіями загострення і ремісії. Крім того, при обстеженні хворих на хронічний аднекситом досить часто виявляють гнійні пухлини, які часто мають потребу у видаленні хірургічним шляхом.

Отже, аднексит, будучи досить поширеним жіночим захворюванням, може придбати як гостру, так і хронічну форму. Виникнення гострого аднекситу вже є тривожним сигналом збою у функціонуванні статевої сфери і вимагає негайного лікування. Якщо ж захворювання набуло хронічну форму, варто серйозно задуматися про стан свого організму і ставленні до власного здоров'я. Адже хронічний аднексит свідчить про порушення загального стану організму.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2