Сайт про медицину

Пієлонефрит. Симптоми пієлонефриту

Пієлонефрит - це запальне і вельми серйозне захворювання нирок, яке викликане потраплянням бактерій в організм людини. Ця небезпечна ниркова інфекція може уразити людину незалежно від його віку і статі. До головної групи ризику відносять маленьких дітей до семи років, що в основному пов'язано з особливостями їх сечовивідної системи.
В юності цієї інфекції частіше схильні жінки, ніж чоловіки. Цьому сприяють зміни, пов'язані з початком статевого життя, вагітність і пологи.

До того ж сечовипускальний канал у представниць слабкої статі набагато коротше, ніж у чоловічої половини, що сприяє не тільки розвитку пієлонефриту, але і іншим сечостатевим інфекцій. У більш зрілому віці чоловіки перехоплюють цю тенденцію і починають частіше хворіти ниркової інфекцією.

Хвороба може протікати в хронічній або гострій формі. Хронічний пієлонефрит є безпосереднім наслідком неправильного або неефективного лікування гострої форми даної хвороби або наслідком наявності в організмі будь-яких інших хронічних захворювань.
Розвитку хвороби сприяє обструкція сечовивідних шляхів, яку можна оглянути при сечокам'яної недугах, часті гострі ниркові кольки, аденома передміхурової залози тощо. Головні збудники пієлонефриту - такі бактерії, як кишкова паличка і клебсиелла. У дуже рідкісних випадках медичної практики, ниркова інфекція настає в результаті зараження бактеріями, що проникають з зовнішнього середовища (шкіри). При попаданні в уретру бактерії починають активно переміщаються вгору по сечовивідних шляхах, сприяючи розвитку хвороби.

У багатьох випадках гостра ниркова інфекція – це ускладнення запущених інфекційних захворювань сечового міхура. Бактерії, що розносять пієлонефрит, потрапляють в організм з навколишнього середовища, наприклад з геніталій на уретру, і можуть легко і активно переміщатися вгору до сечового міхура. У деяких випадках, інфекція може, не зачіпає сечовипускальний канал і сечовий міхур, а потрапляє прямо в сечовід або нирку (або дві нирки).

Симптоми пієлонефриту

Симптоми пієлонефриту, особливо при загостренні хронічної форми, дуже часто розвиваються блискавично: протягом декількох днів або навіть годин. До основних симптомів гострої ниркової інфекції відносять високу температуру (понад 38° С), лихоманку з головним болем і ломота, набряклість обличчя, біль в низу спини, сильну тремтіння, нудоту, блювоту і сплутаність свідомості. У багатьох випадках до цього списку додаються ще й симптоми зараження інфекцією сечового міхура: печіння і біль при сечовипусканні, збільшення частоти сечовипускань, мутний, темний колір сечі з різким неприємним запахом, кров у сечі.
Пієлонефрит багато в чому небезпечний ускладненнями, до яких він може призвести. Це і абсцес, і набряк нирок, і навіть зараження крові. Особливо потрібно бути напоготові людям хворим на діабет, з хронічною нирковою інфекцією, з ослабленим імунітетом, літнім людям і вагітним жінкам, так як ймовірність виникнення ускладнень у них набагато вище, ніж у інших.

Пієлонефрит – це потенційно небезпечна ниркова інфекцією, яка здатна поширитися в кров і викликати важкі захворювання. Медицина, на щастя, знайшла способи лікування пієлонефриту. Як правило, інфекція майже завжди виліковна при призначенні хворому курсу лікування антибіотиками. Більш докладно про це читайте в статті лікування пієлонефриту.
Суттєву допомогу в діагностиці хронічного пієлонефриту надають рентгенологічні методи дослідження. Якщо вам необхідно зробити рентген почек у Києві, ви можете звернутися до клініки Medikom. Кваліфікації персоналу, діагностика в поліклініці «Медіком» є еталоном якості та безпеки.

Основними рентгенологічними симптомами захворювання є наступні:

♦ зміни розмірів і контурів нирок;
♦ порушення виділення ниркою рентгеноконтрастної речовини;
♦ патологічні показники ренально-кортикального індексу (РСІ);
♦ деформація чашечно-мискової системи;
♦ симптом Ходсона;
♦ зміни ангіоархітектоніки нирки.
При виникненні навіть деяких симптомів пієлонефриту потрібно терміново звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря, так як подібні ознаки можуть сигналізувати не тільки про ниркової інфекції, але також і про інші хвороби.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2