Сайт про медицину

Алергічний контактний дерматит

Алергічний контактний дерматит - IV тип клітинної гіперчутливості, яка має 2 фази: сенсибілізації до антигену і реакції на повторний його вплив. У фазі сенсибілізації алергени розпізнаються клітинами Лангерганса (дендритні епідермальні клітини), які мігрують до регіональних лімфатичних вузлів, де вони обробляють і презентируют антиген - Т-лімфоцитам. Процес може бути коротким (6-10 днів для сильних сенсибілізаторів, наприклад, отрута плюща) або тривалим (слабкі сенсибілізатори, наприклад, сонцезахисні креми, глюкокортикоїди). Сенсибілізовані Т-лімфоцити потім мігрують назад в епідерміс і активують повторну реакцію на алерген, викидаючи цитокіни, залучаючи клітини запалення, і викликають характерні симптоми.

При аутоекзематізаціі епідермальні Т-лімфоцити, активізовані алергеном, мігрують у вогнище або розносяться кровотоком по організму, викликаючи дерматит на віддалених від основного вогнища ділянках. Однак сама рідина з бульбашок не може викликати реакцію на іншій ділянці або у іншої людини.

Алергічний контактний дерматит викликають різні алергени з можливістю перехресної сенсибілізації.

Варіанти алергічного контактного дерматиту включають фотоалергічний контактний дерматит і системно викликаний алергічний контактний дерматит. При фотоалергічні контактному дерматиті речовина стає сенсибилизатором тільки після структурних змін, викликаних ультрафіолетовим світлом. Типовими причинами є лосьйони після гоління, сонцезахисні креми і сульфаніламіди. Реакції можуть виникати і на не схильних сонцю ділянках. При системно викликаному алергічного контактного дерматиту резорбція алергену після місцевої сенсибілізації викликає дифузний дерматит. 

Симптоми алергічного контактного дерматиту

При алергічному контактному дерматиті основний симптом - інтенсивний свербіж; біль - зазвичай результат екскоріації або інфекції. Зміни шкіри варіюють від тимчасової еритеми до утворення бульбашок і пухирів або утворення виразок. Може дивуватися будь-яку ділянку тіла, але найбільш часто кисті через частого контакту з потенційними алергенами. При повітряно-крапельному впливі (наприклад, аерозолі) залучаються області, не покриті одягом. Дерматит типово обмежується ділянкою шкіри в місці безпосереднього контакту, але може пізніше поширитися через расчесов і аутоекзематізаціі. При системно викликаному алергічним контактним дерматитом зміни шкіри можуть спостерігатися по всьому тілу.

Лікування алергічного контактного дерматиту

У першу чергу необхідно виключити чинник, що спровокував захворювання. Тільки після цього можна починати лікування. Пацієнтам з легкою або помірною формою алергічного контактного дерматиту призначаються місцеві глюкокортикоїди середньої сили (наприклад, мазь тріамцинолон 0,1%). Оральні глюкокортикоїди (наприклад, преднізон 60 мг 1 раз на день протягом 7-14 днів) можуть призначатися при важких бульозних реакціях. Системні антигістамінні (наприклад, гидроксизин, дифенгідрамін) допомагають при свербінні, антигістамінні з низькою антихолінергічну активність неефективні. Волого -висихають пов'язки можуть підсушити шкіру і прискорити одужання.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2