Сайт про медицину

Лікування геморою в домашніх умовах

До лікування геморою потрібно підходити комплексно. По-перше, необхідно налагодити стілець. Найчастіше люди, які страждають гемороєм, схильні до запорів. Тому необхідно вжити заходів до їх попередження. Потрібна певна дієта.
Другим напрямком при лікуванні геморою є вже безпосередньо застосування різних лікарських засобів, причому бажано як зовнішніх, так і внутрішньо. Якщо геморой викликає серйозні проблеми, то вкрай бажано піти до лікаря.

1. Дієта для боротьби з запорами

Показані продукти, багаті клітковиною. На сніданок рекомендуються страви, що містять вівсяні або пшеничні висівки. Клітковина в кишечнику розбухає, вбирає воду і робить стілець більш м'яким і об'ємним, сприяє прискоренню дефекації. Клітковини багато в хлібі з муки грубого помелу, кашах (пшеничної, перлової та ін.), у свіжих овочах і фруктах.
Серед продуктів харчування для профілактики і лікування закрепів рекомендуються буряк, чорнослив, родзинки і т.д. Профілактиці запорів також сприяє прийом великої кількості зелені. Також рекомендується знизити кількість насичених жирів в харчовому раціоні. Для цього потрібно до мінімуму зменшити споживання м'яса, сала, здоби, молочних жирних продуктів.

2. Зміна способу життя

Малорухливий спосіб життя провокує розвиток закрепів, тому потрібно більше рухатися. Показані прогулянки на свіжому повітрі, їзда на велосипеді, фізичні вправи. Бажано робити ранкову зарядку, зайнятися фітнесом, аеробікою, йогою і т.д.

3. Застосування зовнішніх засобів для лікування геморою

Раз на 2-3 дні рекомендується робити очисну клізму з настоєм ромашки (приготування настою - див. Нижче).

Свічки з настою ромашки
1 ст. ложку квіток ромашки лікарської залити 200 мл окропу, відставити на 30 хвилин, потім процідити. Настій налити в напальчнік і помістити в морозилку. Замерзлу свічку витягнути з оболонки і ставити в задній прохід через день. Тримати до тих пір, поки не розстане. Знімає біль і кровоточивість тріщин, позбавляє від геморою. Курс 2 місяці.

Ванночка з відваром водяного перцю, молоком і булкою
4 г свіжої трави водяного перцю (гірчака перцевого) залити 2 л окропу, потім варити 15 хвилин, після чого наполягати 20 хвилин. Потім відвар процідити. До нього додати 2 склянки дуже гарячого молока, в якому варилася булка (близько 400 г), нарізаної дрібними шматочками. Відвар разом з молоком і булкою виливають у таз і роблю сидячі ванни. Тривалість процедури 15 хвилин, курс 3-4 тижні.

Свічки з картоплі
З свіжого картоплі вирізають свічки і вставляють їх у задній прохід.

Ванночки з відваром кінського каштану
1-1,5 кг розмелених плодів каштану кінського або його кори залити 10 л води, прокип'ятити 20-30 хв., Процідити. Робити сидячі ванни. Тривалість процедури - до охолодження відвару.

Ванночки з настоєм пасльону чорного
8 ст. ложок листя (сухих) пасльону чорного залити 2 л окропу, потім настояти 3-4 години. Застосовувати для сидячих ванн.

4. Прийом ліків всередину

Щоб лікування було ефективним, крім застосування зовнішніх засобів, дуже бажано використовувати настої і відвари рослин всередину. Ось кілька рецептів.
Настій почечуйной трави. 1 ст. ложку почечуйной трави горця почечуйного (почечуйной трави) залити 200 мл окропу, настоювати до теплого стану. Настій приймати 3 рази на день замість чаю.
Настій деревію. 30 г листя деревію залити 1 л окропу, настояти до охолодження. Приймати настій за годину до їжі по 200 мл 3 рази на день. Курс 6-7 днів.
Настій морквяної бадилля. 40 г морквяного бадилля залити 1 л окропу, настоювати до теплого стану. П'ють 3 рази на день по 200 мл, 2 тижні.
Для комплексного лікування геморою також застосовують традиційні лікарські свічки від геморою. 

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2