Сайт про медицину

Атопічний дерматит у дорослих

Для більшості людей, що не зіштовхуються із атопічним дерматитом, це захворювання проста висип, але для мільйонів людей - це хронічна хвороба, яка заважає жити повноцінним життям. Атопічний дерматит не заразний і не небезпечний для життя, але він негативно позначається на якості життя людини: впливає на сімейні відносини, заважає заводити друзів, створює перешкоди в кар'єрному зростанні на роботі.

Передається атопічний дерматит у спадок. На відміну від дітей, у яких він носить локальний характер, у дорослих захворювання проявляється висипом на будь-якій ділянці тіла. Шкіра в місцях скупчення вогнищ ущільнена і має дрібні папули, що зудять і запалюються.
Лікування атопічного дерматиту у дорослих проводиться з призначенням антигістамінних препаратів, протизапальних засобів, а в деяких випадках антибіотиків.

Причини атопічного дерматиту у дорослих

1. Пилок, кісточкові фрукти і ягоди (сезонне загострення захворювання).
2. Вода, в якій присутня велика кількість хлорки. Необхідно користуватися фільтрованої або відстояною водою.
3. Косметичні засоби. Їх використання слід максимально скоротити.
4. Одяг з штучних матеріалів. Найкраще при даному захворюванні носити бавовняний одяг, яку слід прати гіпоалергенними порошками.
5. Килимові покриття, подушки з пір'я або пухові вироби. Всі ці речі несумісні з людиною, що страждає на атопічний дерматит, тому, усунувши їх, підуть неприємні свербіння і лущення, а також величезна кількість медикаментів.
6. Пил. Слід постійно проводити в будинку вологе прибирання і прати речі при температурі 60 градусів, щоб пилові кліщі гинули.
7. Надмірне вплив ультрафіолету. Щоб захистити шкіру, потрібно використовувати сонцезахисні засоби.
8. Домашні вихованці. Шерсть і слина тварин може провокувати висипання на шкірі.

Лікування атопічного дерматиту у дорослих

Лікування зазвичай проводиться в домашніх умовах, але пацієнти з ексфоліатівним дерматитом, паннікуліта або герпетиформної екземою можуть потребувати госпіталізації.
Підтримуюче лікування. Догляд за шкірою в першу чергу здійснюється за допомогою зволоження. При купанні і миття рук слід використовувати теплу (не гарячу) воду, а також скоротити застосування мила, так як воно сушить шкіру і може викликати роздратування. Допомагають ванни з колоїдними складами.

Зволожуючі олії, вазелін або рослинні масла можуть допомогти при нанесенні відразу ж після купання. Альтернативою є постійне застосування вологих пов'язок при важких ураженнях. Для зняття свербіння слід застосовувати креми та мазі, що містять дьоготь. 
Для полегшення сверблячки використовуються антигістамінні препарати. Наприклад: гидроксизин 25 мг перорально 3-4 рази на день (дітям - 0,5 мг / кг кожні 6 год або 2 мг / кг 1 раз на день перед сном) і дифенгідрамін 25-50 мг перорально перед сном. Легкі седативні Н- блокатори, такі як лоратадин, фексофенадин і цетиризин можуть використовуватися, хоча їх ефективність ще повністю не доведена. Доксепін, трициклічний антидепресант також з блокуючою активністю рецепторів Н і Н2 можна використовувати в дозі 25-50 мг перорально перед сном, але його не рекомендується призначати дітям молодше 12 років. Щоб мінімізувати екскоріації і вторинне інфікування, нігті необхідно коротко обстригти.

Запобігання провокуючих факторів

Зменшити вплив антигенів можна, використовуючи подушки з синтетичного волокна і щільні покриття матраца, часто міняючи постільну білизну. Крім того, слід замінити меблі, оббиті матерією, прибрати м'які іграшки, килими, позбутися від домашніх тварин. Антистафілококова антибіотики не тільки зовнішнього (мупіроцин, Фузидієва кислота), а й системного (діклоксаціллін, цефалексин, еритроміцин, все по 250 мг 4 рази на день) застосування можуть контролювати колонізацію S. aureus і призначаються пацієнтам з тяжкою формою захворювання, стійкої до лікування. Значних дієтичних змін для усунення реакції на алергенні харчові продукти не потрібно, тому що це не є ефективним заходом. Харчова алергія рідко зберігається в зрілому віці.

Глюкокортикоїди

Глюкокортикоїди – основа терапії. Креми або мазі, що застосовуються 2 рази на день, ефективні для більшості пацієнтів з легкою або помірною формою хвороби. Пом'якшувальні засоби можна використовувати між застосуваннями глюкокортикоїдів, а також змішувати з ними, щоб зменшити кількість кортикостероїду, необхідного для нанесення на уражену область. Системні глюкокортикоїди (преднізон 60 мг або для дітей 1 мг / кг перорально 1 раз на день протягом 7-14 днів) призначаються при великих ураженнях і резистентності до іншого виду терапії, але їх по можливості слід уникати, так як захворювання часто рецидивує і місцеве лікування безпечніше. Системні глюкокортикоїди не слід призначати немовлятам, тому що це може викликати супрессию надниркових залоз.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2