Сайт про медицину

Хламідіоз у жінок

Однією з найпоширеніших інфекційних хвороб, які передаються статевим шляхом, в усьому світі є хламідіоз.
Хламідіоз - група інфекційних захворювань, що викликаються специфічними збудниками, які мають здатність жити і розмножуватися в клітині (внутрішньоклітинна інфекція) і залишатися в організмі тривалий час, часто довічно.

hlamidiyaХламідії вражають людину і багато видів тварин (кішки, собаки, щури, папуги, кури та ін.) Виділяють різновиди хламідій, що викликають ураження дихальних і статевих шляхів. Перші передаються повітряно-крапельним шляхом, друге - статевим. Обидва збудники можуть передаватися побутовим шляхом і від матері до дитини при вагітності та пологах. При нормальному імунітеті більшість хламідій знищується імунними клітинами організму, але якщо хламідії внаслідок зниженого імунітету вже потрапили в організм жінки, вони блокують механізми імунного захисту.

За статистикою до 15% сексуально активних людей хворі хламідіозом, у світі налічується понад мільярд людей, інфікованих хламідіями. Крім того, щорічно хламідіозом хворіють близько 100 мільйонів чоловік. Настільки високі показники пов'язані з безсимптомно протікання захворювання. Саме тому, ВООЗ і багато дослідників вважають за необхідне пошук засобів і методів лікування негонококкових хвороб органів сечостатевої системи.

У жінок найбільш часто зустрічається хламідіоз двох видів:
• респіраторний хламідіоз
• урогенітальний хламідіоз

Респіраторний хламідіоз

Респіраторний хламідіоз характеризується рецидивуючим затяжним малосимптомним плином, найбільш часто протікає у вигляді бронхітів, фарингітів, синуситів, отитів і пневмоній. Часто відзначаються обструктивний синдром, кашель, що нагадує коклюш, збільшення лімфовузлів, кон'юнктивіт. Респіраторний хламідіоз може бути одним з факторів, що сприяють формуванню бронхіальної астми.

Урогенітальний хламідіоз часто перебігає безсимптомно або проявляється уретритом, у жінок викликає ерозії шийки матки, запальні процеси в яєчниках, позаматкову вагітність, що не виношування вагітності. Урогенітальний хламідіоз серед пацієнтів венерологічних диспансерів зустрічається в кілька разів частіше, ніж інше поширене захворювання – гонорея.

Найчастіше зараження хламідіозом відбувається статевим шляхом (вагінальний, анальний або оральний контакт). Вірогідність захворювання при контакті з носієм вірусу - 1 до 4, причому для жінок вона вище. Хламідіоз зустрічається і у дітей, за умови проходження дитини через родові шляхи зараженої матері. Встановлено, що інфекція хламідіозу може виживати до двох діб на бавовняних тканинах, таким чином, існує ймовірність зараження хламідіозом в побутових умовах. Інкубаційний період захворювання більш тривалий, ніж при гонореї, і становить від 2-х тижнів до місяця.

Симптоми хламідіозу у жінок

У жінок протікання хламідіозу характеризується слизовими або, нерідко, слизисто-гнійними виділеннями з неприємним запахом. Часто подібні виділення мають жовтуватий відтінок. Крім того, інфекція може викликати свербіння в області статевих органів і печіння. Хвороба супроводжується болями в області малого тазу, міжменструальнікровотечі, сама менструація може стати хворобливою. Загальний стан хворої також може погіршитися, з'являється слабкість і підвищується температура.

Найчастіше, на первинному прийомі лікаря-гінеколога хламідіоз діагностується, як запальне захворювання слизової, розпізнати хворобу можна тільки після здачі аналізів на інфекції. І чим раніше жінка починає лікувати хламідіоз, а не його симптоми, тим менше ймовірність виникнення ускладнень.

Ускладнення хламідіозу у жінок

У жінок ускладнення характеризується незворотними, прогресуючими змінами в статевих органах, які згодом можуть викликати виникнення позаматкової вагітності, викиднів. Крім того, можлива поява систематичних болів внизу живота.
Урогенітальний хламідіоз часто стає причиною виникнення у жінки безпліддя. Але навіть, якщо заражена хламідіозом жінка змогла завагітніти, в 50% випадків, народжена дитина також стає носієм вірусу. Найчастіше у новонароджених хламідіоз проявляється виникненням кон'юнктивіту.

Лікування хламідіозу у жінок

Вилікувати хламідіоз досить складно, це тривалий процес, який вимагає запасу терпіння. Як правило, лікування займає від місяця до півроку.
Лікування хламідіозу має носити комплексний характер: вплив на зовнішні вогнища ураження, препарати, що підвищують стійкість імунітету, фізіотерапія і, звичайно, прийом антибактеріальних препаратів. Проте, основна запорука успіху – це спільне лікування з статевим партнером, ведення статевого життя при хламідіозі не бажано.
Після курсу лікування проводиться диспансерне спостереження протягом 3-х місяців. Для запобігання можливих наслідків хвороби і для тестування захворювання, бажано раз на рік проходити обстеження. Зробити це можна шляхом здачі мазка або сечі для виявлення прихованих інфекцій.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2