Міопія. Короткозорість. Фактори виникнення короткозорості
Наукова назва короткозорості – міопія. На сьогоднішній день це найбільш поширене захворювання очей. При цій патології стає важко фокусуватися на предметах, що знаходяться далеко, вони набувають розпливчасті неясні контури. Око ніби бачить картину, намальовану великими мазками. Причиною короткозорості є витягування очного яблука, внаслідок чого зображення утворюється перед сітківкою ока.
За деякими даними цією хворобою страждає кожна третя людина на нашій планеті. В основному хвороба формується у дітей у початкових класах унаслідок перенапруження очей. Дитина починає менше дивитися вдалину, і очні м'язи втрачають здатність фокусуватися на далеких предметах. Однак точної концепції розвитку міопії не існує.
Вважається, що її виникненню можуть сприяти такі фактори, як:
♦ спадкова схильність до хвороби;
♦ неправильне харчування, при якому очі не отримують всіх необхідних речовин;
♦ нервові стреси, перевтома організму;
♦ перенапруження очних м'язів;
Офтальмологи виділяють три ступеня короткозорості:
♦ слабка (до–3х діоптрій);
♦ середня (від–3х до–6ти);
♦ сильна (зір падає більше, ніж на –6 діоптрій).
Ознаками появи короткозорості є:
♦ нездатність чітко розрізняти обриси предметів, бачити їх контури;
♦ виникнення хворобливих відчуттів при втомі очей;
♦ поява головних болей (у окремих випадках);
♦ виникнення темних плям перед очима.
Міопію класифікують на вроджену і придбану, а також на прогресуючу і стабільну (не прогресує). Прогресуюча короткозорість зазвичай протікає дуже повільно, і зупиняється з завершенням розвитку організму. Бувають випадки, коли і після формування організму хвороба продовжує прогресувати, супроводжуючись рядом ускладнень. У цьому випадку міопія важко піддається контролю і може призвести до інвалідності. Очне яблуко хворого розтягується дуже сильно, викликаючи незворотні зміни оболонки ока. Найтяжчим наслідком безперервно прогресуючої короткозорості є відшарування сітківки.
Короткозорість у дітей
Часто короткозорість називають хворобою сучасних школярів і студентів. Крім спадкової схильності на розвиток цієї патології сильний вплив робить навантаження на очі. Батькам дуже важливо контролювати ті фактори, від яких може залежати зір дитини.
Насамперед, розвитку короткозорості сприяє неправильна посадка дитини при занятті читанням, або листом. Велику роль відіграє також освітлення, при якому проходять заняття. Світло має падати з лівого боку, тоді предмети не будуть давати тінь. Найбільш підходящим джерелом світла для занять є галогенна лампа, так як її спектр найбільш близький до спектру сонячного світла.
Короткозорість може розвинутися у дитини через сильні стреси через навчання, чи конфлікти з батьками. Внаслідок переживань очні м'язи можуть затиснутися, і вже не розслабитися.
Батькам, які зіткнулися з ознаками короткозорості у своєї дитини, слід відразу звернутися до офтальмолога з метою з'ясувати, наскільки погіршилося його зір. Дитина повинна перебувати під постійним контролем лікарів, але це не говорить про те, що потрібно відразу «начепити» на нього окуляри і змусити пити різноманітні медикаменти. Щоб уникнути погіршень і допомогти дитині відновити зір необхідно, насамперед, виявити до нього велику увагу, і взяти відповідальність за проблему на себе, не перекидаючи її на лікаря–офтальмолога, якому на прийом кожного пацієнта дається від 10-ти до 15-ти хвилин. Батьки повинні пам'ятати, що зір дитини багато в чому залежить саме від їх дій (або ж бездіяльності) в даній ситуації.
Профілактика короткозорості у дітей
Профілактика короткозорості у дітей включає в себе ряд нескладних дій з боку батьків. Перш за все, слід врегулювати режим дня дитини, виключити перевантаження і всілякі стреси. Слід також скорочувати час перепровадження дитини за монітором комп'ютера і біля телевізора, замінюючи його активними видами діяльності, при яких очі дитини будуть дивитися вдалину. Особливу увагу варто приділити комплексу гімнастики для очей, яка дозволить привести очні м'язи дитини в тонус, збільшивши гостроту зору. При виконанні різних вправ для очей слід пам'ятати, що головне – регулярність. Часом дитини складно змусити займатися гімнастикою для очей, в цьому випадку завдання батьків доступно пояснити дитині причини погіршення зору і те, яким чином завдяки вправам можна досягти результатів.
Похожие материалы
- Девочка должна знать, когда она взрослеет об изменениях в своем организме
- Ритмокор у лікуванні дітей з розладами серцево-судинної системи
- Гостра діарея. Лікування гострої секреторної діареї у дітей
- Лікуванні дітей з патологією жовчовивідної системи
- Діарея (пронос) у дітей. Сучасні методи лікування діареї