Ускладнення ангіни
Несвоєчасне звернення до лікаря і неефективне лікування часто стають причиною ускладнень після перенесеної ангіни. Існують загальні та місцеві ускладнення.
Загальними називаються найбільш небезпечні ускладнення ангіни, саме вони вражають важливі органи у людини. До них можна віднести наступні захворювання:
♦ ревматизм вражає суглоби і серце;
♦ хвороби нирок (пієлонефрит), іноді виникає гломерулонефрит - захворювання, яке носить неінфекційне походження, але може привести до важких розладів здоров'я, а також до ниркової недостатності;
♦ сепсис - це серйозне ускладнення, іноді приводить до летального наслідку;
♦ захворювання органів шлунково-кишкового тракту, а також запалення апендициту.
Найнебезпечнішими ускладненнями також вважаються:
♦ утворення великої кількості порожнин, які заповнені гноєм;
♦ проникнення інфекції в грудну клітку або в область черепа, де може статися запалення оболонок мозку, тобто виникне менінгіт;
♦ зараження крові інфекцією та її поширення по всьому організму;
До місцевих належать:
♦ отити;
♦ флегмонозні процеси (необмежену скупчення гною);
♦ абсцес прилеглих тканин;
♦ набряклість гортані;
♦ кровотеча з гланд.
Що стосується отиту, то при ангіні запалення середнього вуха може наступити на будь-який день від початку хвороби. Виникненню отиту сприяє запалення слизової носа і оболонки гортані, а також при сильному відкашлюванні потрапляння мокротиння в евстахиеву трубу. Важливо знати, що навіть без запалення середнього вуха ангіна може супроводжуватися стріляють болями, які віддаються у вусі.
Набряк гортані, зустрічається вкрай рідко під час фолікулярної або лакунарній ангіні, зате часто виникає при паратонзілярних і заглоткових абсцесах. Запалення лімфовузлів найчастіше викликає набряки в результаті лімфостазу. Набряклість відзначається тільки в області входу в гортань, рідко поширюється на голосові зв'язки і підзв'язкового область. Такий діагноз можна встановити за такими симптомами: утруднене дихання, місцеве припухання і його стрімкий розвиток.
Закономірною реакцією при ангіні є гострий лімфаденіт. Це ускладнення проявляється в розташованих під нижньою щелепою шийних лімфатичних вузлах. Після вилікуваного тонзиліту хворобливість і збільшення лімфовузлів ще деякий час не проходить, тому рекомендується консервативне лікування.
Щоб уникнути подібних ускладнень необхідно вчасно звертатися до лікаря, який вибере правильну тактику лікування тонзиліту. Для профілактики ангіни важливо добре харчуватися, стежити за своїм здоров'ям. Також зміцнення імунітету допоможе попередити раптові спалахи ангіни.