Глисти у дітей: симптоми, ознаки, лікування
Глисти – це черв'яки, які паразитують в організмі людини і тварин. Близько 300 видів глистів можуть паразитувати у людини. Багато хто вважає, що вони живуть тільки в кишечнику, але це не так. Окремі види можуть паразитувати в легенях, печінці, лімфатичних судинах, жовчних протоках, в м'язах і навіть у головному мозку.
Зараження відбувається найчастіше харчовим шляхом, при вживанні в їжу заражених продуктів харчування або води. Дитина може заразитися ще в організмі матері, за умови, що вона хвора. У такому випадку личинки потраплять в організм плоду через плаценту. Але, на щастя, це досить рідкісний випадок.
Глисти у дітей – це найчастіше кишкові нематоди, а саме аскариди і гострики. Решта гельмінтозів у них зустрічаються значно рідше.
Симптоми і ознаки гельмінтозів у дітей
Розвиток захворювання зазвичай проходить у дві стадії – хронічну і гостру. Гостра стадія триває від 2 тижнів до 2 місяців і відображає впровадження паразита в організм. У цю стадію симптоми практично однакові для всіх видів гельмінтозів.
Дитину може турбувати біль або кольки в пупкової області живота. Вірною ознакою ентеробіозу є сверблячка в анальної області, що посилюється перед сном. Це пов'язано з тим, що гострики вилазять вночі через анальний отвір для того, щоб відкласти навколо нього яйця. Хворі діти погано їдять, у них немає апетиту, можуть періодично виникати запори і скарги на нудоту. Гельмінтози супроводжуються хронічною інтоксикацією організму, що викликає анемію і зниження імунітету. Такі діти часто хворіють, вони мляві, бліді, нігті і волосся тьмяне, ламке, підвищена стомлюваність. Через алергізації організму можуть виникнути без видимої причини різні алергічні реакції, наприклад кропив'янка або дерматит.
Потім настає хронічна стадія, тривалість якої від декількох місяців до декількох років. Вона представлена різними симптомами, які залежать від збудника і ураженого органу. Наприклад, при опісторхозі буде спостерігатися жовтяниця, а трихоцефалез викличе геморагічний коліт. Велике скупчення аскарид або стрічковий черв'як можуть викликати кишкову непрохідність з відповідною клінічною картиною.
Слід зазначити, що зараження відбувається найчастіше в літній та осінній періоди. У цей час потрібно бути особливо уважними до появи даних симптомів.
Лікування глистів у дітей
При лікуванні важливим аспектом є ретельне дотримання правил особистої гігієни. У дитини повинні бути коротко оголений нігті, руки і область промежини повинні бути чистими. Те ж стосується нижньої білизни. Якщо не дотримуватися цих правил, можливе повторне самозараження.
У сучасних аптеках велика кількість протигельмінтних засобів. Лікар на підставі симптомів і лабораторної діагностики підбере необхідний відповідно до виду збудника. Найбільш поширеними є Празиквантел, Альбендазол, Мебендазол і Декарис. Прийнявши всього одну таблетку можна розлучитися з цією проблемою.
Ефективними є і засоби народної медицини, такі як гарбузове насіння і часник, але лікування буде більш тривалим.
При необхідності використовуються антигістамінні препарати, еубіотики, імуномодулятори і вітаміни.
Похожие материалы
- Девочка должна знать, когда она взрослеет об изменениях в своем организме
- Ритмокор у лікуванні дітей з розладами серцево-судинної системи
- Гостра діарея. Лікування гострої секреторної діареї у дітей
- ТОКСОКАРОЗ. Диагностика, клинические признаки и лечение
- Лікуванні дітей з патологією жовчовивідної системи