Ацетонемічний синдром у дітей. Діагностика вдома
Блювання, висока температура, запах ацетону з роту – це можуть бути симптоми не звичайного харчового отруєння, коли батьки вважають, що «дитина з’їла щось не те», а перші передвісники розповсюдженого на сьогоднішній день стану – ацетонемічний синдром.
Що являє собою подібний симптомокомплекс?
Ацетонемічний синдром – це реакція організму дитини, обумовлена порушенням пуринового обміну (підвищення концентрації сечової кислоти в організмі). Найчастіше його провокують вірусні інфекції, харчові навантаження («важкі», незвичні блюда), психоемоційний стрес. До ацетонемії більш схильні діти худорляві, зазвичай ті, що відстають від однолітків у вазі. До того ж легко збудливі і допитливі «чомучки». Найчастіше перші напади з’являються у два-три роки, кількість яких збільшується до семи років і повністю зникають до 12 років.
Симптоми ацетонемічного синдрому
При виникненні ацетонемічного синдрому найчастіше спостерігаються блідість шкіри з характерним рум’янцем, переймоподібні болі в животі, нудота, часте блювання, наявність в сечі, блювотних масах, повітрі, що видихається - запаху ацетону. При лабораторному обстеженні в сечі виявляють кетони, які є об’єктивним параметром, що свідчить про важкість перебігу: +/-, + стан легкої важкості, допомога може надаватися в домашніх умовах; ++ стан середньої важкості, при достатньому досвіді батьків заходи надаються в домашніх умовах; якщо ж даний стан виникнув вперше – батькам слід звернутися до лікаря за медичною допомогою; +++ важкий стан, коли дитина потребує госпіталізації.
Якщо подібний криз виник вперше, батьки повинні звернутися до лікаря з метою постановки остаточного діагнозу і отримання лікування. Лікар надасть рекомендації про заходи, які необхідно застосовувати в залежності від важкості перебігу. Але дуже часто батьки не в змозі самостійно прийняти рішення.
Діагностика ацетонемічного синдрому вдома
У цьому їм допоможуть тест-смужки для визначення кетонів у сечі дитини в домашніх умовах (CITOLAB ™, ТОВ «Фармаско»), які дозволяють за 1 хвилину визначити ступінь важкості і вибрати оптимальну тактику дій.
ТОВ «Фармаско» пропонує широкий асортимент діагностичних тест-смужок, що дають можливість визначення в домашніх умовах в аналізі сечі, окрім кетонів, інші показники, такі як: глюкоза, білок, лейкоцити, що використовуються для динамічного контролю при цукровому діабеті, пієлонефриті, циститах, захворюваннях печінки, підшлункової залози тощо.
Похожие материалы
- Девочка должна знать, когда она взрослеет об изменениях в своем организме
- Ритмокор у лікуванні дітей з розладами серцево-судинної системи
- Гостра діарея. Лікування гострої секреторної діареї у дітей
- Лікуванні дітей з патологією жовчовивідної системи
- Діарея (пронос) у дітей. Сучасні методи лікування діареї