Сайт про медицину

Кандидоз у дітей: симптоми, ознаки, лікування, причини

Кандидозом називають вид бактеріальних захворювань статевої сфери, однак бувають випадки, коли цьому захворюванню піддаються діти.

Причини виникнення кандидозу у дітей

Це інфекційне захворювання викликане грибами роду Candida. Відбувається ураження слизової оболонки, шкіри і нігтів. Згідно історичних даних такі захворювання відносяться до 18 століття, першим захворюванням була описана молочниця, а в подальшому стали говорити про ураження цим грибком інших органів і систем організму людини і тварини.

У грибків відсутній статевий шлях розмноження і не утворюються міцелії. Сильними алергенами є антигени цих збудників.

Дріжджоподібні гриби чудово починають рости в аеробних умовах на агарових середовищах. Протягом декількох хвилин звичайні дезинфікуючі розчини вбивають їх. Джерелом інфекції можуть бути не тільки хворі люди і тварини, що мають гостру форму кандидозу. Як джерело можуть стати носії грибів роду Candida. Інфекція передається контактно - крапельним шляхом через предмети побуту, які можуть бути зараженими.
Якщо у матері в родових шляхах є кандидоз, то дитина може бути заражена при народженні. Новонароджені та діти раннього віку досить часто хворіють цим захворюванням. Шлях інфікування може бути як екзогенний, так і ендогенний.
Розвитку кандидозної інфекції сприяє зниження загальної реактивності організму.

У дітей розвитку кандидозу сприяють:

1. дисбактеріоз кишечника;
2. зниження захисних сил організму;
3. тривалий прийом антибіотиків;
4. різні патології ШКТ;
5. інвазивні методи обстеження.

Перебіг хвороби кандидоз у дітей

кандидозНа шкірі у дітей з'являється почервоніння, паронихии, мацерація шкіри, можливі баланіти. Може починатися кандидоз шкіри на першому році їхнього життя. При цьому з'являються білуваті плями, іноді зливаються на слизових оболонок ротової порожнини (молочниця) і може на всій слизової оболонки ротової порожнини поєднуватися з дифузною еритемою. Ділянки, уражені грибками безболісні, на ущільненому нальоті слизової можуть з'являтися тріщини і дитині важко їсти, постійно він починає зригувати і виникає блювота. Патологічний процес гортані характеризується розвитком стенозу гортані з подальшою осиплостью голосу.

Різновиди кандидозу у дітей

1. Кандидоз шлунку, починає супроводжуватися тупим болем в епігастральній ділянці.
2. Кандидозний ентерит і ентероколіт - проявляється наявністю рідкого стільця має жовтувато-вохряного колір, в якому можуть іноді бути присутнім прожилки крові.
3. Кандидоз жовчних шляхів проявляється гектической лихоманкою, болем у печінці, шкірним свербінням і жовтяницею.
4. Аноректальний кандидоз супроводжується відчуттям печіння і болем в області заднього проходу посилюється у момент дефекації, набряком слизової оболонки з присутністю червоного кольору.
5. Кандидозная септицемія відбувається від проникнення збудника в кров. Раптовий підйом температури до 40градусов, лихоманка, повторювана до двох разів на добу, іноді набуває землистий відтінок.
6. Кандидозний ендокардит починається з появи ознобу, лихоманки, блювоти і болю, серцевою недостатністю, збільшення печінки, на сітчастої оболонкою очей видно поява геморагії і можливі шкірні абсцеси. 

Лікування кандидоза у дітей

Якщо ураження шкіри обмежені, то використовують для лікування антіфунгальние мазі і спиртові розчини. При ураженні нігтів призначаються кератолітичні мазі. Для лікування слизових оболонок застосовуються протигрибкові мазі або розчини, Обов'язковий прийом вітамінів групи В і аскорбінової кислоти. Якщо уражена тільки слизова оболонка і шкірний покрив, то лікування буває сприятливим.

Профілактика кандидозу

Хороший результат дає раціональна антибіотикотерапія, а також суворе дотримання санітарно-протиепідемічного режиму.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2