Сайт про медицину

Аденома простати (передміхурової залози)

Аденома передміхурової залози (далі – простати) є захворюванням сечостатевої сфери. Це розростання тканин передміхурової залози. На аденому простати страждають 50% чоловічого населення старше 50 років, а до 70 років відсоток захворювання сягає 75%.

Причини аденоми простати

Сучасній медицині відомо дві основних причини розвитку аденоми передміхурової залози у чоловіків. До першої належить сидячий спосіб життя, до якого схильна більшість чоловіків, які займаються розумовою працею. Інша причина полягає у вікових змінах структури залози і гормонального фону в організмі чоловіка та може бути наслідком так званого чоловічого клімаксу.

Хвороба розвивається досить повільно, в простаті утворюється невеликий вузлик (або безліч вузликів), які мають властивість збільшуватися. При цьому процесі сечовипускальний канал починає деформуватися, проток зменшується.

Симптоми аденоми простати

Симптоми захворювання пов'язані із збільшенням простати і порушеним відтоком сечі. Про захворювання може свідчити млявий тонкий струмінь сечі, в кінці сечовипускання вона може бути переривчастою, а сам процес – досить тривалим. Так само до симптомів належать часті позиви до спорожнення сечового міхура (в тому числі в нічний час), але для його спорожнення людині доводиться докладати зусиль, напружуючи м'язи черевного пресу. Поступово при появі позивів сечу утримувати стає складно. При відсутності належного лікування у хворих можуть уражуватися нирки і розвинутися ниркова недостатність, а це тягне за собою низку нових ознак захворювання. До них відносять головний біль, часту спрагу, відчуття сухості в роті, загальну слабкість і дратівливість. Сеча починає виділятися постійно, мінімальними порціями (по краплях), проти бажання самого хворого.

Ускладнення аденоми простати

При виникненні аденоми передміхурової залози сечовий міхур повністю не випорожнюється, постійна затримка порції сечі тягне за собою виникнення каменів у нирках і сприяє розвитку інфекцій сечостатевої системи. Також тривале затримання сечі в сечовому міхурі може стати причиною виникнення в сечі крові, що так само викликає порушення функції органів сечостатевої системи. При тяжких формах захворювання сечовий проток повністю перекривається і сеча не відходить взагалі: випорожнення сечового міхура здійснюється за допомогою катетера.

Лікування аденоми простати

Сучасна медицина здійснює лікування аденоми простати трьома способами.
• Медикаментозна терапія.
• Хірургічне втручання.
• Неоперативне лікування.

До медикаментозного лікування вдаються при появі перших симптомів захворювання. Лікарські препарати дозволяють знизити тиск на сечівник, розслабити м'язові волокна, розташовані в передміхуровій залозі, і полегшити процес сечовипускання. Звичайно, застосовувати лікарські препарати без попередньої консультації з лікарем категорично забороняється.

При тяжких формах захворювання тільки медикаментозного лікування, зазвичай, недостатньо. У цьому разі лікарі вдаються до оперативного лікування. Хірургічне втручання може здійснюватися двома способами: перший - відкритий (доступ через стінку сечового міхура), другий – без розрізу (доступ через сечовипускальний канал). Відкриті операції, як правило, проводяться в запущених випадках захворювання, які, незважаючи на травматичність, можуть забезпечити повне одужання.

Стадії раку простати

Простатит. Стадії раку простати

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2