Сайт про медицину

Як захиститися від кліщів

Кліщі – паразити, які є переносниками багатьох небезпечних хвороботворних організмів, таких як віруси, бактерії, найпростіші і рикетсії.
Збираючись відвідати ліс, потрібно переконатися, що для захисту від кліщів вжиті всі необхідні заходи.
Один з найбільш важливих елементів захисту від кліщів – одяг. Потрібно заздалегідь подбати про те, щоб вбрання було максимально закритим.

Сорочка повинна бути з довгими рукавами, штани – з резинкою знизу. Обов'язково треба надіти головний убір, адже кліщ може залізти на людину не з тільки трави, але і впасти з дерева.

zahist vid klishiv

Як витягнути кліща – перевірені методи

Отже, як видалити кліща самостійно, не зашкодивши собі і зберігши паразита для досліджень? В принципі, витягти кровососа повинен вміти кожен дорослий чоловік, адже від його нападу не застрахований ніхто. При укусі зволікати і роздумувати не можна, як, втім, і поспішати. В тому і іншому випадку наслідки можуть несприятливо позначитися на здоров’ї потерпілого.

Особливо важко витягати дрібних кліщів, які ще не напилися крові і недостатньо збільшилися в розмірах. В цьому випадку доведеться особливо постаратися і діяти дуже акуратно і повільно.

Як видалити кліща за допомогою рук

Перше, що спадає на думку потерпілому від кліща – просто витягти його руками. Спосіб досить ризикований і може закінчитися розриванням паразита. В цьому випадку інфікування стає найбільш вірогідним. Однак якщо з собою немає нічого підходящого, можна вдатися і до цього методу.

Щоб процедура пройшла успішно, необхідно дотримуватися кількох правил:

- Пальці бажано обернути бинтом або носовою хусткою. Так буде простіше утримувати кровососів.
- Захоплювати кліща слід біля самої шкіри, в місці її зіткнення з голівкою.
- Витягувати паразита рекомендується обертальними рухами проти годинникової стрілки повільно і обережно, намагаючись не розірвати його.
- Після видалення ранку необхідно обробити антисептиком або промити водою.
- Кліща слід помістити в ємність з щільною кришкою і віднести його на дослідження для виявлення збудників інфекції.

Як витягнути кліща за допомогою пінцета

Подібний метод зручний при ранньому виявленні паразита, коли він ще не досяг великих розмірів. Правила вилучення кліща пінцетом аналогічні видалення руками. Кровососа також захоплюють у самої шкіри і обертальними рухами викручують разом з головкою. Пінцет при цьому рекомендується тримати строго паралельно або перпендикулярно шкіри.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2