Сайт про медицину

Генітальний або статевий герпес у чоловіків

Генітальний або статевий герпес у чоловіків виражається в ураженні шкіри статевого органу, яке відбувається через поширення герпесної інфекції.
Як правило, причиною розвитку хвороби служить вірус простого герпесу (ВПГ) другого типу, він викликає хвороби в 80% випадків, в той час як ВПГ першого типу є причиною хвороби у 20% заражених.

Для точного визначення типу вірусу використовуються спеціальні аналізи, тому що зовнішній вигляд виразок не дає чіткого уявлення про збудника. Аналізи дозволяють уточнити, яким чином і коли відбулося зараження.
Так, зараження ВПГ 1 типу найчастіше відбувається в дитинстві через контакт зі слиною хворої людини, а ВПГ 2 типу передається через статевий контакт з носієм вірусу. Варто відзначити, що носії ВПГ часто самі не підозрюють про існування хвороби, так як немає прояву симптомів.
При цьому людина стає заразним вже через кілька днів після появи в його організмі вірусу, з того моменту як з'являються перші ознаки хвороби. У тих людей, хто раніше хворів герпесом, але не мають симптомів захворювання, періодично, протягом усього життя трапляються короткочасні епізоди виділення вірусу.

Які ознаки генітального герпесу?

genital herpesУ більшості випадків проникнення вірусу ніяк не позначається на стані людини, виявити герпес здатний тільки аналіз крові. Але приблизно у 20% заражених відзначається характерний висип на статевих органах, що з'являються в період від 1 дня після зараження до 26 діб.
У чоловіків генітальний герпес виражається в появі висипу на статевому члені (головка, крайня плоть, стовбур), мошонці або на шкірі навколо анального отвору. Крім того, відзначається збільшення лімфатичних вузлів в паховій зоні, болі в животі, нездужання, слабкість, підвищення температури, біль у суглобах і м'язах. Через приблизно місяць після зараження в організмі виробляється імунітет до вірусу, але герпес продовжує жити в «сплячої» формі, періодично викликаючи рецидив хвороби.

Можливі ускладнення при генітальному герпесі

Іноді вірус герпесу може поширитися на пальці у вигляді запалення навколо нігтя або з'явитися як виразка на рогівці ока, створюючи таке відчуття, ніби в око щось потрапило. Будь-який з цих симптомів є приводом негайного звернення до лікаря, так як герпес на оці може призвести до сліпоти.
Генітальний герпес може викликати труднощі при сечовипусканні, болі на шкірі статевих органів і сідниць, зниження чутливості. Вкрай рідко вірус може вразити тканини головного мозку, а також інші внутрішні органи, викликати порушення згортання крові, що може стати причиною смерті хворого.
Генітальний герпес може викликати дизурію, затримку сечі, запори. Може мати місце виражена куприкова невралгія. Після одужання можуть формуватися рубці, рецидив спостерігається у 80% з ВПГ-2 і 50% з ВПГ-1. Первинні генітальні ураження зазвичай більш болючі (порівняно з рецидивом), тривалі й розповсюджені.

Herpes in Men and Women for alternative herpes

Лікування статевого герпесу у чоловіків

Відразу хотілося б зазначити, що на сьогодні не існує засобу, який дозволяє повністю вивести генітальний герпес з організму, вірус залишається в клітинах в «сплячої» формі. Однак противірусні засоби пригнічують ріст і розмноження вірусу, що послаблює хворобу. Перш ніж приступати до лікування, необхідно переконатися, що виразки на статевих органах - це саме герпесная інфекція.
Оптимально, якщо лікування генітального герпесу відбувається через нанесення противірусних мазей на хворий орган. Причому чим раніше розпочато лікування, тим вище шанс успішного запобігання ускладнень і скорочення ризику рецидиву. Наносити крем краще на суху, вимиту з милом шкіру кожні 3 години. Курс лікування становить приблизно 5 днів. Як правило, поліпшення стану стає помітне вже на другий день після початку лікування. Не буде зайвим і турбота над підвищенням стійкості організму, підвищенню імунітету і профілактика виникнення рецидивів.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2