FAMILY DOCTOR

16 Июн

Розрив кісти яєчника. Видалення кісти

Розрив кісти яєчника. Видалення кісти

киста яичникаЗа численними дослідженнями стало ясно, що ні в одному організмі людини не утворюється стільки пухлин як у яєчнику. Згідно з дослідженнями експерти зібрали больше 40 видів патологій, які викликають пухлину яєчника. Але крім пухлин можуть утворюватися і різні хвороби, до таких відносять кісту яєчника.
Таке захворювання являє собою утворення, яке складається з капсули, яка в свою чергу заповнена не повітрям, а рідиною. Види кісти яєчника численні.

Причини розриву кісти яєчника

Причини їх виникнення безліч. Що стосується симптомів захворювання, то, на жаль їх, практично немає, і своєчасно виявити кісту яєчника вкрай складно. У зв’язку з цим кіста яєчника можна виявити найчастіше лише при відвідуванні гінеколога або під час УЗД. Іноді навіть перекрут або розрив кісти яєчника складно виявити, не дивлячись на що з’являється біль. Тому з метою профілактики гінеколога потрібно перевіряти хоча б раз на рік не рідше.
Як відомо абсолютно здоровий яєчник здатний виробляти гормони, які регулюють сприятливе дозрівання фолікула і своєчасне утворення жовтого кольору. Але при порушенні гормонального фону, частих абортів, неправильному способі життя – призводить до збою в ендокринній системі і, отже, утворення кісти яєчника. Часто кісти не провокують симптоми і їх виявляють при обстеженні. Тому це основний привід щоб зайнятися лікуванням, тому що якщо цього не зробити в час, то кіста яєчника може принести куди більш серйозні ускладнення це розрив кісти.

Симптоми розриву кісти яєчника

Що стосується симптомів розриву кісти яєчника, то до них можна віднести різку сильний біль в нижній області живота, вона буває спровокована будь-якого роду фізичними навантаженнями, підвищується температура до 38 градусів, часте серцебиття. У рідкісних випадках можна спостерігати нудоту і блювоту, але і це не зупиняє біль. Низький тиск говорить про прогресивний кровотечі. У цьому випадку необхідно прийняти крайні методи з надання медичної допомоги. Якщо ж у вас спостерігається кровотеча, то в екстреному порядку потрібно звернутися до лікаря.
Якщо говорити про сам лікуванні, то все залежить від самого стану кісти, її прогресуючому характері і самої тяжкості перебігу. Якщо розірвана фолікулярна кіста, то зазвичай кровотеча не спостерігається і нерідко лікування проходить безболісно і швидко. Якщо розірвано жовте тіло кісти, то це провокує сильний біль. І найчастіше розрив такого роду походить, де – то в другій половині менструального циклу. Болі часто з’являються внизу живота, в одній стороні. Характер таких болів часто ниючий вони можуть змінювати свій характер, тобто біль може зменшуватися, або з новою силою поновлюватися, особливо біль сильно відчувається при статевому акті. При цьому біль може бути прогресуючої, поширюючись по всьому животу і віддавати в пряму кишку. При розриві дермоидной кісти яєчників виникає перитоніт, що є головною ознакою термінового звернення до фахівців.
Хірургічне ж втручання необхідне в тому випадку в період двох – трьох менструальних циклів кіста не зникає. Під час операції кісту видаляють, зберігаючи максимальну кількість здорових тканин яєчника у жінок, для можливості надалі народити дитину.

Регулярне відвідування гінеколога і своєчасні профілактика лікування захворювання дозволяє уникнути важких наслідків. Як відомо хворобу краще попередити, ніж потім лікувати. Здоровий і повноцінний спосіб життя це головні критерії для кожної дівчини і жінки, якщо мріє пізнати всі радощі материнства.

Видалення кісти яєчника. Лапароскопія

лапароскопияПри деяких формах кіст яєчників єдиним і раціональним методом лікування є виключно хірургічне втручання. Оперативне лікування показано в тих випадках, коли медикаментозна терапія не дала потрібного ефекту або динаміка захворювання відбувається занадто повільно. Останній фактор може створити несприятливі умови для здоров’я і життя пацієнтки, якщо розростання кістозних тканин відбувається швидше, ніж наступає сприятливий ефект від лікування гормональної терапією. У цьому випадку може відбутися розрив кістозного міхура і, як наслідок, підвищується ризик можливих ускладнень у вигляді кровотеч і перитоніту.

В даний час найбільшою популярністю серед хірургів є метод оперативного лікування – лапароскопія. Сутність даного методу полягає в локальному видаленні кісти без пошкодження здорових тканин. Лапароскопія не відноситься до смуговим операціями, хірургічні інструменти вводять в порожнину очеревини через невеликі проколи. В один з таких проколів хірург вводить систему оптичного спостереження, і через спеціальний монітор може відстежувати потрібний орган і з максимальною точністю і акуратністю проводити операцію.

Лапароскопія, як метод хірургічного лікування має цілий ряд переваг перед порожнинними операціями:

Завдяки системі оптичного збільшення операбельних органів, останні можна розглянути з високою точністю, що сприятливо впливає як на діагностування захворювання, так і на результат операції.
Завдяки відсутності порожнинного розрізу, внутрішні органи не контактують з навколишнім середовищем, а, отже, ускладнення, пов’язані з інфекціями і спаєчними процесами в післяопераційний період зводяться до мінімуму.
У післяопераційний період больові відчуття в області хірургічних проколів мінімальні, відсутня необхідність застосування анестетиків.
Госпіталізація після лапароскопії становить всього 2-3 дні, а крововтрати при проведенні операції мінімальні. Відновлювальний період відбувається легше і швидше, ніж після звичайної порожнинної операції, а, отже, і повернення до звичного ритму життя, відбувається набагато приємніше. Як правило, після порожнинних операції пацієнтці дозволяється підніматися з ліжка не раніше, ніж через добу. При проведенні лапароскопії таких обмежень до руху не висувається.
Відсутність післяопераційних рубців. Як таких їх практично немає, через місяць після проведення лапароскопії, пацієнтці слід пройти ультразвукове обстеження структури рубців.
У специфічних видах операцій лапароскопія дозволяє зберегти репродуктивну функцію організму. Однак не слід забувати, що даний вид операції все ж є видом хірургічного втручання, тому деякі обмеження лікарі все ж вводять: дотримання відносного спокою, обмеження фізичної та статевої активності строком на місяць (залежно від ступеня складності захворювання). Планування вагітності можливо не раніше, ніж через 3 місяці.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |