Аналіз крові на ВІЛ
СНІД - справжнісінька «чума» нашого століття. Що являє собою це захворювання і чим воно загрожує, знає кожна людина. Якщо ж розшифрувати абревіатуру, то СНІД є синдромом набутого імунодефіциту людини.
Дане захворювання відноситься до категорії вірусних і є одним з найнебезпечніших і найзагадковіших хвороб після свинячого грипу і атипової пневмонії.
У хворої людини імунітет, а значить здатність організму до опору, зникає вже на рівні клітини. До того ж, досить часто СНІД супроводжується супутніми інфекціями і навіть раковими захворюваннями.
Носієм ВІЛ – інфекції є людина. Зараження відбувається під час контакту як з хворим, так і з інфікованою людиною. Найбільш поширеним шляхом передачі інфекції є незахищений статевий акт, але так само велика ймовірність зараження при контакті з кров'ю хворої людини, що особливо часто трапляється при переливанні донорської крові. Інфікування також можливо через такі предмети як шприц, голка, стоматологічні інструменти, манікюрні пристосування і т.д. Заразитися СНІДом може навіть ще не народжене немовля від своєї матері.
Однією досить-таки небезпечною характеристикою захворювання є його інкубаційний період, який триває близько пів року. Іноді людина навіть сам не підозрює про те, що вже багато років є носієм ВІЛ. Саме тому так необхідний аналіз на СНІД. Тільки таким чином можна обчислити носіїв вірусу імунодефіциту людини, а таких людей набагато більше, ніж хворих.
Аналіз на ВІЛ (anti-HIV?). Під час такого аналізу виявляють не сам вірус, а людські антитіла, які виникають у відповідь на проникнення інфекції в організм. Такі білкові речовини починають утворюватися приблизно через 3 - 6 тижнів після зараження. Іноді вони з'являються значно пізніше, але в більшості випадків через 12 тижнів вже можна точно сказати, хвора людина чи ні.
Показання до призначення аналізу:
1. Збільшені лімфатичні вузли;
2. Різка втрата ваги без видимих причин;
3. Збільшена пітливість, особливо вночі;
4. Тривалі проноси без видимих причин;
5. Підвищення температури;
6. Вагітність або її планування;
7. Підготовка до операції;
8. Стаціонарне лікування в лікарні;
9. Наявність таких хвороб, як туберкульоз;
Після аналізу людина дізнається, хвора вона, і в разі позитивного результату можна робити висновок в якій стадії розвитку перебуває його хвороба або ж наскільки ефективним буде його лікування.
Дослідження крові проводяться в спеціально призначених для цього лабораторіях, куди доставляють всі зразки з лікарень і поліклінік. Для перевірки на ВІЛ кров повинна бути взята з вени. Далі кваліфіковані фахівці, які працюють в таких лабораторіях, повинні визначити чи є в зразках крові антитіла до даної інфекції. Для того щоб правильно встановити діагноз необхідно визначити наявність у крові антигенів, а також виявити ДНК-провірус.
Аналіз крові проводять два рази, для того, щоб підтвердити наявність захворювання і уникнути помилок. Звичайно ж, для діагнозу буде недостатньо простих аналізів крові. При ризику бути інфікованим потрібно також пройти повне обстеження всього організму, а саме клінічне, епідеміологічне та імунологічне. Тільки маючи всі результати таких досліджень можна ставити остаточний діагноз.
Будь-яка людина може здати аналіз крові. Такі дослідження проводять у більшості обласних і районних поліклінік і лікарень. Відвідування лабораторії не займає багато часу. Крім того, можна пройти таке дослідження, залишаючись повністю анонімним. Діагностика цього захворювання абсолютно безкоштовна. З результатами можна ознайомитися приблизно через 2 -5 днів.