Народне лікування астми, народні засоби при астмі
Існує величезна кількість методів лікування астми без застосування лікарських препаратів. Наприклад, дихальна гімнастика, масаж, загартовування, голкотерапія, фізіотерапія та багато інших. Вони допомагають подовжити період часу між двома нападами, однак вони не замінюють і не виключають прийом необхідних препаратів. Поєднання цих методів допомагає досягти найкращого ефекту від лікування.
Дихальна гімнастика при астмі
Це досить ефективний спосіб лікування астми за допомогою народних засобів. Він спрямований на збільшення функціональної можливості легень, насамперед відновлюючи економічне і вільне дихання.
При довготривалому перебігу астми розвивається висока напруга у всіх дихальних м'язах, включаючи діафрагму. Знімати цю напругу і зайве стомлення м'язів вкрай важливо. Разом з ліками, які впливають на дихальні м'язи, використовуються також різноманітні способи тренувань, які допомагають підтримати природний режим роботи легенів. При астмі короткий і напружений вдих змінюється ослабленим і тривалим видихом, а варіанти гімнастики дозволяють включати в роботу дихальні м'язи при вдиху, видиху, затримці повітря.
Най елементарніша вправа: тренування, що створює позитивний тиск в самому кінці видиху. Подібна вправа корисно у всіх періодах астми, оскільки дозволяє поліпшити механічні властивості легень і нормалізувати природний газообмін. Це виконати дуже просто: потрібно взяти звичайну соломинку для коктейлів та банку, наповнену водою. Далі робиться дуже глибокий вдих, після чого повільний видих через соломинку в банку. Вода в цьому випадку служить затвором. Цю вправу повторюють п'ять разів протягом дня по п'ятнадцять хвилин.
Фізичні навантаження при астмі
У період ремісії необхідно займатися циклічними видами спорту, наприклад, бігом, плаванням, ходьбою. Це сприяє розвитку витривалості всього організму в цілому. З плином часу навантаження можна потроху збільшувати і робити більш інтенсивними. Знижувати дозу необхідних ліків у цей період не потрібно.
Дуже добре поєднувати фізичні навантаження і дихальну гімнастку. Будь-які заняття найкраще проводити на свіжому повітрі і починати з ходьби, з часом збільшуючи дистанцію і швидкість, поступово переходячи на біг.
Деякі поради для того, щоб полегшити стан людини при нападі астми
Полегшити черговий напад може допомогти масаж верхньої половини тіла, починаючи від голови і закінчуючи грудьми і спиною. Його роблять, використовуючи маслянистий крем або тальк. Також корисно випити ячмінну каву, проковтнути невеликі шматочки льоду, понюхати нашатир, прикласти до литок гірчичник або розтерти все тіло щітками. Для того щоб мокрота стала рідшою, під час чергового нападу корисно випити трохи несолодкого вина або двадцять крапель валер'янки на склянку води.
Народні засоби для лікування астми:
- Три ложки червоного глоду залити півлітра окропу. Приймати по склянці тричі протягом доби при задухах;
- Дві ложки подрібненої материнки залити двома повними склянками гарячої води. Випити за три прийоми перед їжею. Це є потогенним і відхаркувальним засобом, протипоказано вагітним жінкам;
- Чотириста грамів очищеного, вимитого, відокремленого від шкірки імбиру натерти на дрібній тертці. Після чого засипати в скляну пляшку і залити спиртом. Зберігати на сонці або в теплому приміщенні протягом п'ятнадцяти днів, періодично струшуючи, поки настій не набуде характерний жовтий колір. Процідити і віджати через тканину. Пити двічі в день по чайній ложці, розведеною у ста мілілітрах води, після їжі. Періодично робити перерви в прийомі.