Народне лікування оперізуючого лишаю
Народна медицина має безліч методів, які в комплексі з традиційною терапією, допомагають в лікуванні оперізуючого лишаю.
Досить простий і мудрий спосіб, щоб «вигнати» вірус з організму - це цілющі рослини репейнічка і верби. Всередину приймають чай з репейнічка звичайного. Пів столової ложки рослини необхідно залити склянкою окропу, а потім по чверті склянки приймати тричі на день.
Якщо форма захворювання гостра, тоді такий настій можна пити до десяти разів на день, щоб полегшення настало швидше.
Природний анальгетик – це верба, так як саме цей дар природи містить у собі речовини, здатні боротися з цим вірусом. Використовується верба в якості мазі, яку роблять з листя цієї рослини. Щоб приготувати мазь, слід висушити листя верби і спалити їх, потім попіл змішати зі звичайним столовим оцтом, довівши до сметаноподібної консистенції. Наносити мазь на ділянку шкіри з лишаєм можна до чотирьох разів на день.
Можна приготувати відвар з верби для прийому всередину. Подрібнити кору рослини на кавомолці, взяти 5 грам сировини і заварити в склянці гарячої води, залишити настоятися і проціджений відвар приймати по 30 мл чотири рази на день.
Ефективне народний засіб при лікуванні оперізувального лишаю - копійочник альпійський або ведмежий корінь. Це природний антиоксидант, який сприяє виведенню з організму людини важких солей і радикалів. Щоб приготувати настоянку, потрібно взяти горілку і в співвідношенні 1:10 настояти, потім пити по 5-10 мл тричі на день, бажано за півгодини до їжі.
Відома всім прополісна мазь – це хороший протизапальний засіб. Її використовують місцево, накладаючи невеликий шар на уражені ділянки тіла.
Настоянка з квіток таволги і календули приймається всередину. Слід взяти 40 грамів квіток і 10 грамів календули, все це настояти і пити протягом десяти днів по десертній ложці двічі на день.
Лікувальна глина, яку можна купити в аптеці, добре підсушить бульбашки оперізувального лишаю.
Враховуючи те, що для початку захворювання характерні озноб і лихоманка, доречно буде вжити таких заходів: кілька днів посту з вживанням тільки овочевих і фруктових соків.
У кожному будинку знайдеться ложка гречки, яку необхідно зварити в пропорції одна столова ложка на дві склянки води. Лишаї протирати відваром три рази на день.
Оперізуючий лишай добре змащувати гарбузовим маслом, яке пом'якшує запалені ділянки шкіри і зменшує сильний свербіж.
Щоб підсушити пухирці підійде простий засіб - підсмажену цибулю. Необхідно взяти цибулину, потім зрізати верх і наколоти на вилку. Потім потримати цибулину над вогнем, щоб вона злегка присмажилася. Почекати, поки цибуля охолоне і прикладати до уражених ділянок. Під час хвороби необхідно уникати інтенсивного попадання ультрафіолету, так як перегрів шкіри викличе роздратування. У раціон потрібно додати вітаміни для зміцнення захисних сил організму, а також підключити заняття спортом і здорове харчування.