Сайт про медицину

Алергія на пил у дітей

Алергічна реакція у дітей на пил може з’явитися внаслідок серйозного ослаблення імунітету. Захисна функція організму, в свою чергу, може бути ослаблена через захворювання або гострої нестачі в організмі певних мікроелементів та вітамінів. Зниження імунітету може бути викликане різкою зміною кліматичної зони або захворюванням. Так чи інакше, потрібно консультація лікаря – педіатра. Якщо у батьків виникли підозри на алергію, то слід негайно звернутися до алерголога. Сучасні методи тестування дозволять швидко визначити наявність тієї чи іншої алергії у малюка. 

Батьки повинні розуміти, що алергічна реакція може загрожувати вельми плачевними наслідками, тому затягувати з візитом до лікаря – непрощенна халатність. Алергія на пил зустрічається вкрай часто, але далеко не багатьом відомо, що вона здатна привести до летальних наслідків. Існує статистика, яка свідчить, що більше третини всіх дітей страждають саме даним видом алергії. На щастя, вона може пройти з віком.

Опис алергічної реакції

Фахівці-алергологи стверджують, що алергія на пил може викликати серйозні проблеми в зростаючому організмі, якщо контакт з алергеном буде регулярним. Ослаблений імунітет сильно порушує процес утворення антитіл. З цієї причини ті можуть почати з’являтися антитіла на антиген – пил. Згодом вони прикріплюються до клітин з гістаміном. Саме гістамін відповідає за збільшення уражень в стінках судин. У той момент, коли пил зустрічається з даними антитілом, то відбувається викид гістаміну з клітини назовні. Це провокує вихід транссудата. Простіше кажучи, в момент, коли алерген потрапляє на шкіру, покрив стрімко червоніє. Так само може з’явитися сильне свербіння і набряклість. Говорячи про набряклості, можна сказати, що вона здатна викликати бронхоспазм і навіть анафілактичний шок. З цієї причини алергологи і твердять про те, що слід з усією серйозністю ставитися до алергічної реакції організму дитини на такий сильний алерген, як пил.

Анафілактичний шок вважається однією з найважчих форм реакції на пил. При ньому відбувається колосальний викид гістаміну, далі рідка частина крові стрімко переходить в простір між клітинами. Зважаючи на це швидко падає артеріальний тиск. У людини з’являється слабкість, яка призводить до втрати свідомості. Без рішучих дій з боку медиків, людина може померти.

Симптоми алергії на пил у дітей

Пил може складатися з величезного числа елементів. Кожен з них вважається унікальним алергеном, здатним викликати роздратування в організмі людини. Саме з цієї причини алергія на пил вважається однією з найпоширеніших. Припустити, що у дитини є алергія саме на пил можна, якщо почервоніння шкіри виникають в процесі прибирання будинку. Варто сказати, що почервоніння покриву – це далеко не єдина ознака алергії. Відзначимо всі симптоми:

1. Алергічний висип, яка супроводжується сильним свербінням. Моментально проходить після прийому антигистаминного кошти. До слова, ці препарати не вимагають наявності рецепту від лікаря.
2. У деяких випадках можна помітити у малюка перепочинок. Вона схожа на приступ бронхіальної астми. Інспіраторна задишка може супроводжуватися глибоким кашлем і в’язкою мокротою. Деякі батьки і навіть лікарі можуть сплутати подібну клінічну картину алергії з банальним бронхітом. Терапія, з цієї причини, буде зовсім не ефективною.
3. Сльозотеча. Кон’юнктивіт викликає почервоніння очей, свербіж і, в слідстві, нервозність дитини. Не можна дозволяти дитині сильно терти очі, оскільки це лише посилить і без того нестерпний свербіж.
Перераховані вище симптоми можуть проявитися одночасно. У випадку особливо тяжкого стану рекомендується покласти дитину і подзвонити в швидку допомогу.

Алергія на пил у дітей: лікування

При виявленні вищепереліченої симптоматики слід негайно звернутися до лікаря. Кваліфікований алерголог проведе необхідні діагностичні процедури, за підсумками яких стане ясно, чи є у дитини алергія і на що саме.

Як вже було сказано, алергія – це наслідок зниженого імунітету. З цієї причини лікування алергії направлено, головним чином, на його підвищення. Біохімічний аналіз крові так само може знадобитися, оскільки лише він виявить брак певних мікроелементів в організмі дитини. За результатами аналізів і буде призначено відповідне лікування.

Існують вітамінізовані комплекси для дітей, які прекрасно заповнюють брак вітамінів і мінералів, таких, як цинк і кальцій. Так само дитині буде необхідно дотримуватися певної дієти, щоб організм сам вийшов з «зів’ялого» стану і почав активно боротися з алергією. Звичайно, повністю вилікувати дитину навряд чи вийде, але скоротити до мінімуму ймовірність появи нових нападів – цілком реально.

Батьки хворої дитини повинні змінити оббивку меблів. Тканинна оббивка може містити в собі величезну кількість пилу, тому слід замінити її на шкіряну. Синтетичні матеріали дозволять уникнути скупчення пилу в тих чи інших місцях. Так само буде потрібно замінити звичайні штори на жалюзі. Вологе прибирання у всьому будинку повинна проводитися не рідше разу на тиждень. Постільна білизна малюка слід прати регулярно, оскільки навіть воно може викликати алергічний напад у дитини.

У випадку, якщо алергічної реакції все ж не вдалося уникнути, слід негайно дати дитині таблетку антигістамінного препарату. Це лікарський засіб призначить лікар. Самолікування в даному випадку не просто не доречно, але і вельми небезпечно. Краплі «Нафтизин» можуть істотно знизити риніт, що з’явився при нападі. Практично будь-які очні краплі можуть продуктивно знімати роздратування внаслідок алергії. У разі появи у дитини серйозною перепочинок можна використовувати бронходилататори, які звичайно застосовуються при астмі.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2