Алергія на шкірі у дітей. Діатез. Екзема. Дерматит
Запалення шкіри алергічної етіології – це одна з найпоширеніших дитячих патологій. Мабуть, не знайдеться у всьому світі батьків, яким жодного разу не довелося б зіткнутися з тими чи іншими проявами алергії на шкірі свого малюка.
Дерматити алергічної природи у дітей виникають на тлі підвищеної чутливості організму до тих чи інших алергенів.
Як тільки подразники потрапляють в організм, плазмоцити починають посилено продукувати імуноглобуліни E. Впливаючи на алергени, антитіла, одночасно, вражають так звані гладкі клітини, що містять в собі гістамін, речовина, що відповідає за розвиток запальної симптоматики. В результаті поразки цих клітин гістамін виривається назовні і провокує появу сверблячки, набряків, висипу і інших ознак алергії на шкірі у дітей.
Факторами, що сприяють розвитку дерматитів алергічної природи, є:
1. спадковість;
2. забруднення навколишнього середовища;
3. передчасне введення прикорму;
4. неправильне харчування малюка;
5. недотримання спеціальної дієти матір'ю під час виношування плоду або в період грудного годування;
6. прямий контакт шкіри з алергенами;
7. дію на шкіру дитини різних фізичних факторів: певної частини сонячного спектра, занадто високою або, навпаки, низької температури повітря та інших.
Алергію на шкірі у дітей називають діатез. Лікарі розділяють розвиток хвороби на три стадії. До першої відносять ексудативно–катаральний діатез, який проявляється у вигляді почервоніння щічок і попи, ці плями можуть лущитися. Таке алергічне прояв, у фахівців вважається як перші дзвіночки алергії у дитини.
Алергія на шкірі у дітей екзема – це друга стадія розвитку алергії у малюка. При цьому виявляється вже у вигляді бульбашок, вузликів і сильних вогнищ почервоніння. Пухирці, після залишають кірки, які викликають сильний свербіж. Хвороба проявляється в залежності від навантаження організму ліками і продуктів, які дитина їсть в цей період часу.
Сама остання стадія атопічний дерматит. При такій формі захворювання свербіж буває не припиняє, в основному у вечірній і нічний час. Улюблені місця ураження згини ліктьові і колінні. У підлітковому віці уражається шия та обличчя.
Що б правильно підібрати засіб для лікування того чи іншого прояви алергії необхідна консультація фахівців, так як для кожного випадку підходять тільки свої лікарські препарати.
Перш ніж виписати рецепт, лікарю необхідно дізнатися все і про дитину, але так само і про те, як протікала вагітність, які хвороби були у родичів, які природні та екологічні умови оточують житлове приміщення. Лікування призначається як зовнішній, що б зняти неприємні відчуття і роздратування у малюка, так і внутрішнє, що б знизити аллергенную реакцію. Досить часто таку алергію лікують саме гомеопатичними засобами, а не хімічними.
Похожие материалы
- Сезон ветрянки: что следует знать о ходе болезни у детей и взрослых
- Полная регенерация кожи стала реальностью: ученые спасают жизнь ребенку
- Девочка должна знать, когда она взрослеет об изменениях в своем организме
- Дієта і харчування при атопічному дерматиті, корисні продукти
- Aллepгия нa тoпoлиный пуx