Дисбактеріоз у дітей. Причини, симптоми і лікування дисбактеріозу
Практично всі батьки хоча б раз у житті стикалися з проблемою дисбактеріозу кишечника у дітей. При цьому захворюванні порушується природна мікрофлора кишкового тракту, викликаючи неприємні наслідки та порушення функцій самого кишечника.
Причини появи дисбактеріозу у дітей можуть бути різними:
1. застосування антибіотиків;
2. ранній перехід дитини на штучне вигодовування;
3. пізніше прикладання немовляти до грудей;
4. хронічні або гострі захворювання шлунка або кишечника;
5. несприятлива екологічна обстановка;
6. променева терапія, лікування імунодепресантами, часті застуди, стреси, пасивне куріння;
7. неправильне харчування.
Норми складу мікрофлори кишечника умовні – в кожному конкретному випадку вони повинні враховувати всі індивідуальні особливості дитини, тому, вивчивши результати аналізів цієї самої мікрофлори, не можна бути абсолютно впевненим, що дитина хвора. Діагноз повинен підтвердитися дослідженнями калу дитини, наявністю скарг на стан здоров'я та клінічними симптомами.
Симптоми дисбактеріозу у дітей
У зовсім маленьких дітей при даному захворюванні спостерігається блювота, зригування, запах з рота, зниження темпів зростання маси тіла, порушення сну і загальне занепокоєння. Стілець може бути рідким, рясним, пінистим, з білими грудками, зеленуватого кольору і з неприємним запахом. При порушенні всмоктування дисбактеріоз зазвичай проявляється діареєю і метеоризмом. Діти відчувають біль в області живота, які носять характер нападів. Зазвичай вони починаються через два–три години після прийому їжі.
Порушення в процесі травлення призводять до того, що через нестачу речовин в організмі багато системи починають працювати не на повну силу. У дитини може спостерігатися нестача вітамінів в організмі. З часом може з'явитися интолерантность до інгредієнтів їжі. Виникає дефіцит ферментів і кислот, внаслідок чого у дитини може розвинутися алергія на ту їжу, що не переварилася в організмі вчасно.
У дітей постарше може бути нестійкий стілець, запори, коліки і зниження апетиту. При стійкому дисбактеріозі у дітей може з'явитися інтоксикаційний синдром. Також поширений вид дисбактеріозу, при якому мікроби з кишечника розносяться по організму, викликаючи безліч запальних процесів у різних органах. Іноді захворювання протікає в прихованій формі, без явних симптомів, проте виявити його можна, якщо у дитини спостерігається зниження апетиту і помітне відставання в рості і вазі від однолітків.
Профілактика і лікування дисбактеріозу дітей
Включають в себе:
1. Раннє прикладання немовляти до грудей, а також вигодовування його протягом перших півтора років. Дитячий кишечник разом з молоком матері отримує необхідну мікрофлору, яка захищатиме його стерильний тракт.
2. Призначення вагітним Лактусан в цілях профілактики. Лікувати хворобу завжди складніше, ніж запобігти її появу. І починати профілактичні заходи слід ще до народження дитини. Вони полягають у тому, щоб зберегти у матері необхідну мікрофлору кишечника.
3. Здоровий спосіб життя: біг, активні заняття, плавання – все це стимулює організм дитини, гартуючи його, що робить його менш сприйнятливим до хвороб.
4. Правильне харчування. У щоденне меню обов'язково повинні бути включені такі продукти як овочі, злаки і фрукти. Клітковина, яка міститься в них, сприяє правильному травленню. Корисні також молочні продукти, але їх вживання потрібно обмежувати відповідно до віку і здоров'ю дитини.
5. Лікування захворювання. Воно повинно починатися з призначення дієти – грудним малюкам необхідно зберегти грудне вигодовування. Якщо з якихось причин неможливо зробити це повною мірою, то хоча б частково.
Похожие материалы
- Девочка должна знать, когда она взрослеет об изменениях в своем организме
- Ритмокор у лікуванні дітей з розладами серцево-судинної системи
- Гостра діарея. Лікування гострої секреторної діареї у дітей
- Лікуванні дітей з патологією жовчовивідної системи
- Діарея (пронос) у дітей. Сучасні методи лікування діареї