Аденоміоз матки при вагітності
Велика частина пацієнток, які страждають аденоміозом, стикаються з проблемою безпліддя. Якщо терапія почата своєчасно, підібрана адекватна лікувальна схема і захворювання не носить поширеного характеру, то приблизно в 60% випадків можна досягти позитивного результату, тобто настання вагітності. У даній ситуації вагітна буде знаходитися в групі підвищеного ризику по розвитку різних ускладнень.
Про таку ситуацію жінку необхідно інформувати на самому початку, щоб вона була підготовлена до необхідності проведення профілактичного лікування та госпіталізації у випадку виникнення показань для цього.
При встановленні діагнозу аденоміозу призначається терапія гестагенами, на фоні прийому яких може наступити вагітність. Ця група препаратів не має бути скасована, їх необхідно приймати і далі, щоб забезпечити необхідну гормональну підтримку. Відомо, що дане захворювання характеризується наявністю гормональних порушень, тому перший триместр вагітності є найбільш відповідальним. Як правило, гормони вагітна повинна приймати до 14 тижня. Але ця необхідно контролювати з урахуванням результатів аналізу крові на вміст прогестерону. На підставі отриманих результатів обстеження вирішується питання про скасування гестагенів або продовження терапії. Були проведені численні дослідження, за даними яких не отримано відомостей про негативний вплив на плід гормонів, зокрема, дидрогестерону.
Цей препарат отримав широке поширення в акушерській практиці і сприяє створенню оптимальних умов для прогресування вагітності.
Найчастішим ускладненням вагітності при аденоміозе є загроза її переривання. Така ситуація вимагає проведення профілактичних курсів з метою не допустити розвитку клініки загрози. Призначають препарати з групи спазмолітиків, седативних, заспокійливих засобів, що поліпшують обмінні процеси.
Аденоміоз шийки матки
Факт наявності аденоміозу не означає, що вагітність буде протікати у всіх вагітних з ускладненнями. Великий відсоток пацієнтів взагалі не знають, що у них є таке захворювання, при цьому зачаття наступає без якихось проблем. У даній ситуації не обов'язково призначення відразу терапії гормонами. Необхідно провести комплексне дообстеження жінки, її гормонального профілю, щоб можна було оцінити необхідність медикаментозного лікування.
Якщо жінка страждає аденоміозом і планує вагітність, то вона повинна бути підготовлена до такого важливого періоду в її житті. Проведення повноцінного обстеження і відповідного лікування в залежності від отриманих результатів є запорукою того, що вагітність настане, і буде протікати без ускладнень. Особлива увага приділяється діагностиці інфекцій, які відносяться до ІПСШ. При аденоміозі відбувається зниження захисних, імунних сил організму. Вагітність є станом природного імунодефіциту, тому це може призвести до того, що інфекційний процес під час вагітності буде супроводжуватися різними ускладненнями. Необхідно призначити курс специфічної терапії до настання вагітності, так як перелік препаратів, дозволених для вагітних, є дуже обмеженим.
Можна стверджувати, що для жінки діагноз аденоміозу не повинен означати, що вона не зможе народити здорового малюка. Найголовніше слідувати рекомендаціям фахівця з лікування даного захворювання і відповідально підходити до планованої вагітності.