Сайт про медицину

Біль у яєчниках

Досить поширеною скаргою у жінок є больовий синдром. Найчастіше болі турбують в місці проекції яєчників.
Причина появи болю в області яєчників полягає у розвитку запалення в придатках матки (труби, яєчники). Як правило, патологічний процес рідко є ізольованим тільки з ураженням яєчників, тому слід виключити поєднану патологію.

Для жінки важливо не відкладати візит до лікаря при появі перших ознак захворювання і виникненні больового синдрому. Особливо небезпечне самолікування, яке ускладнює в подальшому не тільки процес діагностики, але і зменшує ефективність проведеної терапії на увазі нераціонального використання медикаментозних засобів. Слід враховувати, що, якщо лікування буде призначено несвоєчасно, то це може привести до розвитку ускладнень (порушення менструальної, репродуктивної функції). У деяких випадках больовий синдром стає стійким, що отримало назву хронічного тазового болю. Слід зазначити, що близько 60 % жінок звертаються до гінеколога щороку саме з приводу тазових болів. Даний стан відбивається на психоемоційному стані жінки, що призводить до зниження якості життя. 

Для більшості жінок болі в яєчниках є ознакою тільки запального захворювання, що є глибокою помилкою. Це може бути ознакою хірургічної патології або «гострого живота», тому так важливо отримати кваліфіковану консультацію фахівця. Болі спостерігаються при розвитку позаматкової вагітності, апоплексії яєчника, у разі перекручення ніжки кісти яєчника або пухлини придатків. Тільки проведення об'єктивного огляду дає уявлення про причини появи больового синдрому. У даній ситуації слід уникати прийому різних знеболюючих засобів, так як це може стати причиною розвитку стертою клінічної картини.

Необхідно зазначити, що існують фізіологічні зміни в жіночому організмі, які стають причиною появи болю в області яєчників. Це відбувається в середині менструального циклу при дозріванні яйцеклітини (процес овуляції), що називається овуляторним синдромом. Не обов'язково, щоб у всіх жінок повинні бути болі при овуляції, але у великого відсотка жіночого населення цей процес супроводжується больовими відчуттями, які можуть бути досить вираженими. Однією з причин формування даного синдрому є перенесені раніше запальні процеси в репродуктивній сфері жінки. З цієї точки зору стає зрозумілим, чому так важливо пройти комплексний курс протизапальної терапії своєчасно, щоб запобігти розвитку ускладнень.

Таким чином, щоб уточнити причину виникнення болю в яєчниках, жінка повинна бути обстежена в повному обсязі з використанням лабораторних та інструментальних методів дослідження.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2