Уретрит: симптоми, діагностика та лікування
Запалення сечовипускального каналу у жінок зустрічається досить часто, інакше це захворювання називають уретритом (уретра – в перекладі означає сечовивідний канал). Запалення, як правило, означає початок розвитку патогенної мікрофлори.
Будь–яка жінка може захворіти уретритом і причин виникнення цього захворювання величезна кількість, перерахуємо основні з них:
♦ сильне переохолодження;
♦ незахищений статевий акт;
♦ часте вживання в їжу солоних, гострих, пряних, смажених, гірких, кислих страв, а так само зловживання алкоголем (всі ці продукти, потрапляючи в сечу, подразнюють стінки сечовипускального каналу, в результаті чого виникає запалення);
♦ різні гінекологічні захворювання;
♦ сечокам'яна хвороба (при виділенні з сечею елементи каменів можуть травмувати стінки сечовивідних шляхів, що так само загрожує виникненням запального процесу);
♦ слабкий імунітет (особливо в період вагітності та годування груддю, а так само після тривалого важкого лікування).
Симптоми уретриту у жінок
Уретрит у жінок за симптоматикою схожий з уретритом у чоловіків, але є деякі відмінності:
♦ сильні больові відчуття при сечовипусканні (особливо на початку хвороби), печіння, іноді болю ріжучі;
♦ рясні уретральні виділення (вони найчастіше спостерігаються в ранкові години, можуть бути гнійного і слизового характеру, іноді кров'янисті, зеленуватого кольору і з неприємним запахом, все залежить від збудника захворювання);
♦ іноді виникає сильний свербіж;
♦ часті позиви до сечовипускання;
♦ болі в низу живота (вони можуть бути просто ниючими, але іноді досить сильні і доставляють дискомфорт жінці).
При перших же ознаках уретриту необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Уретрит – це гінекологічне захворювання і лікування повинно проводитися під наглядом, як гінеколога, так і уролога. На сьогоднішній день існують фахівці широкого профілю – це урогінекологи, саме до них вам слід звернутися.
Лікування уретриту у жінок
Лікування жіночого уретриту зводиться до вирішення трьох основних завдань:
1. Для початку необхідно відновити властивості стінок сечовивідних шляхів. Цей етап обов'язковий, тому що інакше не уникнути важких форм перебігу хвороби.
2. Далі необхідно відновити природну мікрофлору піхви, досягти бажаного результату не просто, потрібно багато часу, сил і терпіння. Схема лікування підбирається тільки в індивідуальному порядку.
3. Завершальний етап полягає у відновленні ослабленої імунної системи.
Виходячи з вищеописаних пунктів, призначається лікування. Лікування уретриту у жінок нічим не відрізняється від лікування чоловічого уретриту, єдина різниця в тому, що чоловіки можуть самостійно проводити зрошення і спринцювання, а жінкам потрібна допомога в силу біологічних особливостей.
При уретриті призначається антибактеріальна терапія, причому паралельно необхідно використовувати препарати місцевого та внутрішнього призначення. Місцево:
♦ калію перманганат (для промивання і зрошення сечовивідних каналів, кратність застосування встановлює фахівець, зазвичай достатньо трьох разів на день);
♦ мирамистин (представляє собою розчин для зрошення, препарат зручний у застосуванні і не вимагає контакту безпосередньо з самим розчином);
♦ протаргол (так само використовується для зовнішнього лікування для закапувань в сечовивідний канал, кратність встановлює лікуючий лікар);
♦ препарати на основі ромашки (антибактеріальну дію ромашки широко використовується при лікуванні інфекційних та вірусних захворювань, гарний ефект дає препарат «Ромазулан», використовують його для зрошення сечовивідних каналів, зазвичай призначають до 4–5 разів на день).
Для прийому всередину призначають:
♦ норфлоксацин;
♦ амоксиклав;
♦ ципринол (або ціпробіл).
Кратність прийому і дози необхідно обговорити з урогінеколога, так як вони розрізняються залежно від перебігу та форми уретриту.
Крім антибактеріальних засобів призначається курс імунотерапії (для відновлення і підтримки ослабленого хворобою імунітету).
Лікування має супроводжуватися прийомом полівітамінних препаратів, так як організм сильно слабшає і потребує підтримки.