Астигматизм у дітей
Астигматизм – найпоширеніший вид порушеної рефракції ока, яка сприяє аметропіям. Дуже часто, астигматизм знижує здатність очей чітко бачити на різних відстанях. Але при підборі окулярів при астигматизмі виникає проблема через складність розрахунку заломлення світлових променів, які переломлюються в рогівці і кришталику.
При цьому, зображення точки на сітківці, виглядає як овал або горизонтальна вісімка.
Найчастіше астигматизм виникає у дітей. Симптомами, які дозволяють виявити астигматизм, є: головний біль, втома після читання, скарги дитини.
Як було сказано раніше, під астигматизмом розуміють зміну оптичного апарату ока, при якому рогівка або кришталик не є сферичності, і промені, що прошли через них не можуть чітко сфокусуватися на сітківці.
Причини астигматизму у дітей
Причиною астигматизму у дітей є неоднакова переломлююча здатність очної оптики. Є різні теорії, що описують астигматизм. Найбільш популярний коноїд Шурмана – це модель заломлення в астигматичному оці світлових пучків. Вона модель має два перпендикулярних меридіана: один з більшою заломлюючої силою, а інший з меншою. Через це в оптичній системі і утворюється так званий коноїд. Він складається з ліній фокуса, через які фокусуються промені, що пройшли крізь меридіани в астигматичному оці. У передній фокусної площині фокусуються промені, які пройшли крізь меридіан з найбільшою переломлюючою силою. У задній фокусної площі фокусуються промені, які пройшли крізь меридіан з найменшою переломлюючою силою.
Види астигматизму у дітей
Залежно від того, як розташована сітківка щодо двох фокусних площ, у дітей виявляються такі види астигматизму:
1. астигматизм, при якому фокус знаходиться попереду сітківки;
2. астигматизм, при якому одна фокусна площа знаходиться на сітківці, а інша за нею;
3. астигматизм, при якому фокусні площі знаходяться по обидві сторони від сітківки.
Крім зазначених ознак, астигматизм у дітей виявляється і за іншими ознаками. Залежно від того, як розташовані меридіани з різними заломлюючими силами, існує прямий астигматизм, це коли сильна рефракція розташована вертикально, а слабка – горизонтально (цей тип астигматизму зустрічається найчастіше) і ще один, де меридіан з найбільшою силою розташовується в горизонтальній площині, а з найменшою силою – у вертикальній площині.
По тому, під яким кутом розташовані головні осі (для цього використовується система ТАБО, в якій відлік проводиться градусами проти годинникової стрілки). Зустрічається астигматизм з прямим розташуванням осей, при якому осі розташовані у вертикальному та горизонтальному меридіані або в хрестовому секторі, і з діагональними осями, при якому головні меридіани лежать в секторах від тридцяти градусів до шістдесяти градусів і від ста двадцяти п'яти до ста п'ятдесяти по таблиці ТАБО , Про величину астигматизму судять по різниці рефракції: слабка ступінь – до трьох діоптрій, високий ступінь – більше трьох діоптрій.
Лікування астигматизму у дітей
Лікування при виявленому астигматизмі у дітей треба призначати відразу, так як своєчасно не надана допомога, може призвести до більшого ступеня прояву астигматизму. Лікування проводять за допомогою окулярів, з так званими сферичними лінзами. При сильному ступені астигматизму використовуються спеціальні контактні лінзи, які надягають на рогівку ока.
Похожие материалы
- Девочка должна знать, когда она взрослеет об изменениях в своем организме
- Ритмокор у лікуванні дітей з розладами серцево-судинної системи
- Гостра діарея. Лікування гострої секреторної діареї у дітей
- Лікуванні дітей з патологією жовчовивідної системи
- Діарея (пронос) у дітей. Сучасні методи лікування діареї