Симптоми і діагностика ангіни
Симптоми ангіни важко сплутати з якимись іншими. Основною ознакою захворювання є підвищення температури тіла до 39-40 градусів, хворий може скаржитися на різкий біль в горлі, яка заважає ковтати слину. Важливо відзначити, що спочатку хворобливі відчуття турбують не сильно, але через один день, біль збільшується і стає максимально вираженим.
Ознаки ангіни чимось схожі з симптомами грипу, але все ж ангіна відрізняється від звичайної застуди. При ангіні відсутні кашель і нежить.
Інкубаційний період може тривати від одного до двох днів. Захворювання починається з ознобу, який змінюється почуттям спеки, загальної слабкості, а також може боліти голова і спостерігатися ломота в суглобах, ногах і спині. Крім цього, присутня інтоксикація організму, а щоб зняти її, лікарі радять вживати велику кількість рідини.
У дітей запідозрити ангіну можна по поганому апетиту, іноді дитина відмовляється зовсім від їжі, у неї відзначається підвищене слиновиділення. Через біль у горлі неможливо ковтати і навіть розтиснути зуби. При лакунарній ангіні з'являються світло-жовті бульбашки, схожі на рисові крупинки, які не виходять за рамки піднебінних дужок. Ці ознаки важливо помітити, так як саме вони відрізняють ангіну від небезпечної дифтерії. Якщо ангіна бактеріального характеру, на піднебінні з'являється наліт.
Також для ангіни характерна болючість підщелепних і шийних лімфатичних вузлів, спостерігається їх збільшення. Дужки на небі і гланди яскраво-червоного кольору, а пізніше на мигдалинах можуть з'явитися гнійні скупчення.
Діагностика ангіни
Щоб остаточно бути впевненим, що дане захворювання є ангіною, достатньо, щоб лікар оглянув горло хворого за допомогою медичного шпателя. Якщо видно почервоніння і наліт на мигдалинах, тоді немає приводу сумніватися, що це інфекційне захворювання горла, яке носить назву «ангіна». При перших тривожних ознаках найкраще звернутися до лікаря для обстеження та подальшого лікування.
Яких ускладнень можна очікувати при ангіні?
Важливо, щоб ангіна не дала ускладнень. Враховуючи те, що мигдалини служать воротами для інфекції, стрептококи при хворих гландах можуть з легкістю проникати на інші органи. Отже, часто спостерігається отит (запалення середнього вуха), захворювання нирок, порушення в роботі серця. Важливо почати лікування ангіни відразу, щоб не почалися неприємні ускладнення, які потягнуть за собою ревматизм, пієлонефрит та інші серйозні захворювання.
До ранніх ускладнень відносяться гнійні запалення в глотці, сепсис, при якому інфекція потрапляє в кров і заражає її. Пізні ускладнення проявляються, через якийсь час (через кілька тижнів). Всі ускладнення можуть призвести до інвалідності та смертельного результату.
Відомий той факт, що в організмі при ангіні не виробляється імунітет до цього виду інфекції, навіть після перенесеної хвороби, тому завжди існує ризик захворіти знову. Найчастіше ангіна наздоганяє людей до тридцяти років, особливо дітей та підлітків. Повторні ангіни є свого роду щепленням від різних інфекцій. Таким чином, організм стає несприйнятливим до збудників ангіни - стрептококовим і стафилококковим бактеріям. Саме тому не рекомендується видаляти гланди дітям.
Важливо під час хвороби приймати вітамінізовані напої і бути на дієті, дотримуватися постільного режиму, а також по можливості робити полегшуючі інгаляції.