Лікування стоматиту в домашніх умовах
Стоматит - це захворювання, при якому відбувається запалення слизової оболонки ротової порожнини. Основною причиною виникнення хвороби є наявність патогенної флори. Але є й інші чинники, які сприяють появі захворювання, наприклад, антибактеріальна терапія може спровокувати утворення грибкового стоматиту. Вірус простого герпесу - причина герпетичного стоматиту, а при порушенні природного балансу вітамінів в організмі може виникнути афтознийстоматит.
Ознаки стоматиту
У дитини прояв хвороби характеризується наступними ознаками: рихлістю слизової порожнини рота, тріщинами на губах і білим нальотом на язиці. В районі неба з'являються невеликі виразки розміром із зернятко, які іноді можуть бути і більшими. Якщо в порожнині рота є інфекція, то ерозії можуть досягати значних розмірів, при цьому покриваючись нальотом, що може викликати у дитини дифтерію. У грудних дітей дуже часто зустрічається грибкова форма стоматиту. Його досить легко виявити, всього лише заглянувши дитині в рот. Світлі плями, що розташовуються на піднебінні, а також і на внутрішній стороні щік, можуть говорити про наявний захворюванні. При цьому дитина часто відмовляється від грудей, так як смоктальні руху завдають йому дискомфорт і доже біль.
Лікування стоматиту в домашніх умовах
Найпростіше лікування стоматиту у малюка в домашніх умовах - це регулярне протирання слизової оболонки ротової порожнини розчином води і харчової соди. Чайну ложку соди необхідно ретельно розчинити в склянці відфільтрованої і кип'яченої води. На палець намотують невеликий шматочок марлі або стерильного бинта і занурюють в заздалегідь приготовлений розчин. Після цього пальцем ретельно протирають слизову оболонку рота дитини.
Також дуже хорошим і перевіреним засобом є настій ромашки, яким потрібно щодня промивати рот дитини. Ромашка є чудовим протизапальним засобом, заспокоює уражені ділянки і знімає біль. Потрібно залити склянкою окропу два пакетика ромашки і дати їй гарненько настоятися протягом приблизно п'ятнадцяти хвилин.
Для новонароджених малюків відмінно підійде відвар квітів календули. Потрібно залити двомастами мілілітрами окропу одну столову ложку календули і настоювати близько двох годин. Отриманим відваром дуже ефективно протирати особливо проблемні ділянки на слизовій дитини.
Якщо застосовувати розчин синьки або зеленки, то це теж дасть позитивний результат. Швидкому загоєнню ерозій і виразок може сприяти масло шипшини, персика, а також сік каланхое. Ними потрібно постійно протирати уражену слизову малюка.
Раз на три години необхідно полоскати ротову порожнину сумішшю теплої фільтрованої води і яєчного білка. Яйце рекомендується ретельно вимити, після чого розбити, відокремлюючи білок від жовтка. Білок залити половиною склянки води і збити до однорідної маси.
Якщо вдома росте алое, то при даному захворюванні його застосування може дати відчутний позитивний результат. Якщо в порожнині рота на слизовій дуже багато ерозій і виразок, то необхідно жувати вимитий лист цієї рослини. Якщо ранок трохи, то лист рекомендується просто прикласти до місця, яке викликає занепокоєння.
Існує ще ряд народних засобів, які застосовуються для лікування стоматиту і зняття неприємних проявів цього захворювання. Наприклад, звичайна картопля. Очищений бульба протерти на тертці, після чого скачати з отриманої маси тонкий кружок і прикласти до запаленого місця на слизовій. Свіжовичавлений морквяний сік, якщо розбавити його водою у співвідношенні один до одного, можна застосовувати для полоскання.